Rahmi Koç Müzesinde “RESFEBE” Sergisi Açıldı!

0

Bir akıl oyunu çeşidi olan RESFEBE, Ortaokul öğrencilerinin yaptığı çalımalar olarak Rahmi Koç Müzesinde sergilendi. Resmili alfabe olan RESFEBE bir akıl oyunu çeşidi olmaktadır. Doğa Okullarının öğrencilerinin matematiğe karşı daha olumlu bakmaları amacıyla hazırladıkları resfebe çalışmaları, bir kelimenin farklı sayı, resim, harflerle ve bunların boyutunda, şeklinde, rengindeki farklılıklarla anlatılması demektir. 

Resfebe Nedir?

Öğrencilerin zeka gelişimine yüzde yüz katkı sağlayan resfebe, farklı bir bakış açısı kazandırmaktadır. Sadece küçüklerin değil, büyüklerin de ilgisini çeken bir akıl oyunudur. Zeka gelişimini olumlu yönden etkileyen resfebe, Doğa Okulları öğrencilerinin matematiğe karşı farklı bir bakış açısı kazanmalarını sağlıyor. Resimli alfabe olan resfebe akıl oyunu çeşidi olarak öğrencilerin zeka gelişimlerinde büyük katkı sağlıyor. “Resimli Alfabe” olan resfebe bir kelimenin farklı sayı, harf, resimlerle ve bunların şeklinde, boyutunda ve renginde farklılık yaratarak anlatılıyor. Bakış açısına zenginlik kazandırılıyor. 

Rahmi Koç müzasinde sergilenen resfebe sergisi, farklı içerikleriyle dikkat çekti. Sergide yer alan 50 yaratıcı eser, Doğa Okulları‘nın Türkiye’ deki farklı kampüslerinde öğrenim gören ortaokul öğrencilerinin çalışmalarıyla hazırlandı. Öğrencilerin yapmış olduğu çalışmalar arasından 50 yaratıcı eser özenle seçilerek sergilendi. Rahmi Koç Müzesi’ nin Renkli Matematik Dünyası bölümüyle bu yıl 5. kez ziyaretçileri ağırlayacak. Resfebe Sergisi yıl boyunca açık kalacak. 

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın