Ana SayfaGündemMilli Eğitim Bakanlığından "Okul Öncesi Zorunlu Eğitim için Müfredat" Mesaisi

Milli Eğitim Bakanlığından “Okul Öncesi Zorunlu Eğitim için Müfredat” Mesaisi
M

-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 54-66 aylık çocukların okul öncesi zorunlu eğitim kapsamına alınması için öğretmenler ve akademisyenler tarafından müfredat çalışmaları yürütülüyor. Gelecek yıldan itibaren eğitim bölgelerinden seçilecek olan okullarda, pilot uygulama olarak başlatılacak. Türkiye genelinde ise okul öncesi zorunlu eğitim mecbur hale getirilecek. 

Okul öncesi eğitimin zorunlu hale zorunlu eğitim kapsamına dahil edilmesine ilişkin çalışmalarla, Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgilere göre, bakanlık birçok Ülke’ nin eğitim programını incelemeye aldı. Okul öncesi eğitimde 5 yaşta 67 olan okullaşma oranının 2019 yılına kadar tam kapasiteye çıkarılması bekleniyor. Türkiye genelinde gelecek yıldan itibaren uygulanması hedeflenen çalışmalar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hızlandırıldı. 

Standartlar Belirlendi

Milli Eğitim Bakanlığı gelecek yıldan itibaren 54-66 aylık çocukların okul öncesi zorunlu eğitim projesi kapsamına dahil olmaları için çalışmalarına hız kazandırdı. Akademisyenler ve öğretmenlerden oluşan çalışma grubu ile müfredat hazırlıkları yürütülüyor. Komisyonun belirlemiş olduğu ana çerçevede çocukların aile dışında buluştukları sosyal çevre ile buluştuğu ilk alan olarak okul eğitim öncesinin önemini belirtiyor. Yeni bir sosyal çevre ile tanışacak olan çocuklar için özel bir müfredat hazırlanıyor. Türk eğitim sistemine uygun yeni bir müfredat üzerine çalışmalar devam ediyor. Müfredat öğretmenlere geniş bir çerçeve sunarken bazı belirleyici standartla gelecek. 

Temeli oyun üzerine kurulan müfredat oldukça geniş kapsamlı olacak. Ayrıca 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde 12 bin 815 Suriyeli çocuk okul öncesi eğitim alıyor. Okul öncesi zorunlu eğitim müfredatı, Suriyeli minik öğrencileri de kapsayacak şekilde planlanıyor. 

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol