Açıköğretim Güz Dönemi Sınav Tarihi Açıklandı!

0

Açıköğretim kayıtlarının yapılmasının ardından üniversite öğrencileri sınav tarihi ne zaman yayınlanacak? Sorularının yanıtını arıyor. Binlerce öğrencinin merak ettiği sorunun cevabı belirlendi. AÖF güz dönemi vize sınav tarihlerinin detayları.

Açıköğretim Fakültesi Güz Dönemi vize sınavları 26-27 Kasım 2016 tarihinde yapılacak. 2 oturum halinde yapılacak olan vize sınavı Cumartesi ve Pazar günü yapılacak. Güz döneminde yapılacak olan final sınavı için 14-15 Ocak 2016 günleri yine 2 oturum şeklinde yapılacak. AÖF bahar dönemi vize sınavları 15 Nisan Cumartesi ve 16 Nisan Pazar günü iki oturum şeklinde yapılacak. 2016-2017 Öğretim yılında yapılacak olan tek ders sınavı 15 Temmuz Cumartesi günü yapılacak. 

AÖF Sınavında 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, yeni getirilen 4 yanlış, 1 doğruyu götürüyor uygulamasına açıklık getirdi. ” YÖK Ölçme Değerlendirme ile ilgili bir standart oluşturmak istiyor. YÖK tarafından belirlenmiş usul ve esaslara göre bu yıldan itibaren Açıköğretim Fakültesi yanlış cevapların doğru cevapları götürme uygulaması yapılacak. Bu değişiklik sadece bizde değil, Ülkemizde eğitim veren tüm Açıköğretim Fakültelerinde uygulanacaktır” ifadelerini kullandı. Uygulamanın hayata geçmesiyle beraber 4 yanlış cevabın, doğru cevabı götürmesi söz konusu olacak. Buna göre verilen her yanlış cevap 0.25 doğru cevabı eksiltmiş olacaktır. 

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version