Eğitim Bir-Sen Okulları Ziyaret Etti

Eğitim Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, Yönetim kurulu ve İlçe temsilcileri ile birlikte göreve yeni başlayan okul müdürleri ve müdür yardımcılarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Yapılan ziyaret kapsamında Eğitim Bir-Sen, okulları ziyaret ederek eğitim çalışanlarıyla da bir araya geldiler. 

Ziyaret ettikleri okullarla ilgili açıklamalarda bulunan Öner, ” Okullarda sorun tespit edilmeden çözüm, teşhis olmadan tedavi olunmaz. Bu anlayış üzerine birçok faaliyet gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi. 

5. Sınıfların Yabancı Dil Ağırlıklı Hazırlık Sınıfına Dönüştürülmesi

5. sınıfların yabancı dil ağırlıklı hazırlık sınıflarına dönüştürülmesinin şu an bir proje olmadığını belirten Öner, ” Milli Eğitim Bakanlığının elindeki öğretmen sayısının yeterli olmadığına ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı’ nın şu anda faydalanabileceği 16 bin öğretmen mevcut”.Bu duruma uygun olan okullarda uygulanabileceğini belirtti. 

Eğitim Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, “sendika olarak kurulduğumuzdan beri hep çözümden yana olduk. Çeşitli öneriler sunarak bilimsel çalışmalar yaparak sorunların çözümüne karkıda bulunduk. Bu anlamda çabamız devam etmektedir” dedi. 

Ziyaret kapsamında Eğitim- Bir-Sen öncelikle Yunusemre İlçesinde Şehit Fatih Kalu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 23 Nisan İlkokulu, Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu ve Hafsa Sultan İlkokulu; Şehzadeler İlçesinde ise Manisa Lisesi, merkez İmam Hatip Ortaokulu, ve son olarak Murat Germen Ortaokulu’ nu ziyaret ederek eğitim çalışanları, okul idarecileri ve sendika üyeleriyle bir araya gelindi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.