15 Tatil Ne Zaman?

Milyonlarca öğrencinin en çok merak ettiği sorulardan biri 15 tatil ne zaman başlıyor? 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı içinde sömestr tatili Ocak ayının kaçında olacak? Milli Eğitim Bakanlığı milyınlarca öğrencinin merak ettiği soruya açıklık getirerek yarı yıl tatilinin hangi tarihte olacağını açıkladı. Sömestr tatiliyle ilgili tüm merak edilenleri aktarıyoruz. 

Yarı Yıl Tatili Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı’ nın yaptığı açıklamaya göre: Yarı Yıl tatili 23 Ocak Pazartesi günü başlayacak olup, 3 Şubat Cuma günü sona erecek. Öğrencilerin yarı tatilinin heyecanını yaşayacak, dinlenme fırsatı bulacaklar. 15 tatilin ardından öğrenciler eğitim ve öğretimlerine kaldıkları yerden devam edecekler. Ayrıca 2016-2017 Eğitim ve öğretim yılı 9 Haziran2017 Cuma günü sona erecek

Tatilde Nasıl Ders Çalışır?

Uzmanlar öğrencilerin ders çalışma planlamalarının nasıl olması gerektiğini belirten açıklamalarda bulundular. Öğrenciler kendi durumlarını göz önünde bulundurup uygun bir ders planı çıkartmalılar. Dinlenmeye, gezmeye ve ders çalışmaya vakit ayırmalılar. Eksik kaldıkları konuların tekrarını yapmak, planlı çalışmak, kitap okumak tatil planlarınızın içinde olabilir. Fakat uzmanlar en çok önemli olan uygulamanın kitap okumanın faydalı olacağını belirttiler. 

Öğrencilerin büyük merakla bekledikleri yarı yıl tatile sadece 2 ay kaldı. Tatil hayalleri kuran öğrenciler ve öğretmenler için 23 Ocak 2017 tarihinde son ders zili çalacak. 23 Ocak 2017 tarihinde başlayacak olan yarı yıl tatili, 3 Şubat 2017 tarihinde zile basarak öğrencileri ikinci yarı yılın dersine çağıracak. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.