Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan Taşıt Finansmanı

0

Kuveyt Türk Katılım Bankası taşıt almak isteyenler için araç finansmanı sağlıyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası araç alımı için sağladığı likidite de sadece sıfır kilometre araçlara değil, aynı zamanda ikinci el taşıtlar için de destek vermektedir.

Taşıt Finansmanında Azami Vade 48 Ay

Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan taşıt finansmanı kullanarak araç sahibi olmak isteyenler azami 48 ay vadeye kadar likidite kullanabilmektedir.

Araç almak isteyen müşteri; araç bedeli 50 bin lira ve altında olan araç için kasko değerinin yüzde 70’ine kadar nakit kullanabilmektedir. Değeri 50 bin lirayı aşan taşıtlarda ise; 50 bin liraya kadar olan bölüm için yüzde 70, 50 bin lira üstünde olan kısım için yüzde 50’si oranında araç finansmanı sağlanabilmektedir. 60 bin lira kasko değeri olan bir araç için maksimum (60 bin *  yüzde 70) = 35 bin Türk Lirası finansman kullanılabilmektedir.

50 bin Türk Lirasını aşan değerde taşıt alımlarında ise; 100 bin lira değeri olan bir araç için maksimum (50 bin * 0,70 = 35 bin) + (50 bin * 0,50 = 25 bin) = 60 bin lira finansman kullanılabilmektedir. Kuveyt Türk Katılım Bankası ikinci el taşıtlar için de finansman desteği sağlamaktadır. Taşıt finansmanında 2 ayda bir, 3 ayda bir ya da esnek taksitlerle de geri ödeme yapma olanağı vardır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın