Eğitimciler Tekli Eğitime Olumlu Bakıyor!

0

Türk Eğitim-Sen tarafından 2016-2017 eğitim-öğretim yılında okulların mevcut durumunu tespit etmek amacıyla, eğitim çalışanlarının katılımıyla anket yapıldı. Eğitim Kurumlarında görev yapan 11 bin 842 eğitimci üzerinde yapılan anket sonuölarına göre, eğitimciler ‘tekli eğitim sistemi‘ uygulamasına olumlu baktıkları belirlendi. Katılımcıların yüzde 75′ i 2019 yılı sonunda uygulamaya geçecek olan tekli eğitim sistemine ‘olumlu’ bakıyor.

Verimlilik Artacak!

Yapılan ankete göre katılımcıların tekli eğitim sistemine geçiş uygulamasına olumlu bakmasına birçok neden gösterildi. Öncelik olarak ‘verimliliğin artması’, ‘Okulda geçirilen sürenin fazla olması nedeniyle, öğrencilerin farklı arayışlar içinde olmayacakları’, ‘ Çocukların çok erken saatlerde evden çıkmayacakları ve çok geç saatlerde evde olmayacakları’ ifadeleri eğitimcilerin olumlu bılmasındaki nedenler arasında yer alıyor. 

Ankete katılan eğitimcilerin yüzde 69,5′ i okullarında ikili eğitim yapılmadığını belirtirken, yüzde 30,5‘ de ikili eğitim yapıldığını ifade ediyor. Milli Eğitim Bakanlığınca 2019 yılı sonunda uygulamaya başlayacak olan olan tekli eğitim sistemi katılımcıların 74,8′ i olumlu bulurken, yüzde 25,2‘ si ise olumsuz karşıladığı kaydedildi. 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yapılan ankete ilişkin olarak, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında okulların durumunun anket çalışması ile gözler önüne serildiği ifade edildi. Öncelik olarak okullarda çözülmesi gereken sorunların başında öğretmenlere yönelik yapılan şiddetin önüne geçilmesi oldu. Öğretmene yönelik öğrenci ve veli şiddeti çözülmesi gereken en önemli sorunların başında olduğunu ifade etti. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın