Alibaba Satış Rekorunu Bekarlar Gününde Kırdı!

0

Alibaba “Bekarlar Gününde” gerçekleştirdiği 18 milyar dolarlık ciro ile rekor kırdı. Sanal alışveriş sitesi Alibaba, uygun fiyat seçenekleri ile milyonlarca insanın uğrak yeri. Yıllardır yıllık cirosu ile dünyada en çok kazanan internet siteleri arasında ilk sıralarda geliyor.

Çin’in online alışveriş sitesi Kasım ayının 11’inde (çifte“1”); yani “Bekarlar Gününde” her yıl uygun fiyatlı kampanyalar sunarak, yeni rekorlara imza atıyor. Alibaba şirketi, 2015 yılında 14 milyar dolarlık alışveriş hacmini 2016 yılında yüzde 30 artırarak 18 milyar dolar civarında satış gerçekleştirdi.

Şirketin Cirosu Her Geçen Yıl Artıyor!

Amerika’da Şükran Günü’nün ardından gelen ilk pazartesi dünyada en çok alışveriş yapılan gündür. Alibaba son yıllardaki performansı ile Amerika’yı geride bırakmıştır. 2015 yılında Alibaba Bekarlar Gününde elde ettiği ciro ile Amerika’nın önüne geçerek, Bekarlar Günü’nde dünyada en çok alışveriş yapılan online site oldu. Bekarlar Günü sanal anlamda dünyanın en çok alışveriş yapılan günü haline geldi.

Akıllı telefonların kullanımının artması ile yapılan alışverişin büyük kısmı mobil cihazlardan gerçekleşmiştir. Dünyanın en büyük e-ticaret şirketi olan Alibaba; 1999 yılında dünyanın dört bir yanındaki tedarikçilere uygun fiyatlar ile ürünler sunmak için kurulmuştur. Başlangıç sermayesi 100 bin dolar olan site, 27 yıllık emek ile Alibaba Group adı ile bir e-ticaret devi olmuştur. 80’i aşkın ülkede 40 bin civarında çalışanı ile online alışveriş hizmeti sunmaktadır. Alibaba son yıllardaki online alışveriş hizmeti ile liderlik koltuğunda oturmaktadır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın