Doğum Yardımı Verileri Açıklandı

0

15 Mayıs 2015 tarihinden bu yana  anneler için verilen doğum yardımı verilerinde bugüne kadar yapılan çalışmalar başlatıldı. Bunun üzerine ortaya çıkan veriler şaşırttı. 

2017 yılının yaklaşması ile birlikte Bakanlıklar tarafından 2017 yılında nasıl bir bütçe ayrılacağı ve planların hangi doğrultuda ilerlemesi gerektiği konusunda açıklamalar yapılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya 2017 bütçesi hakkında TBMM’de bir sunum yaptı. Sunumunda şimdiye kadar verilmiş olan doğum yardımı paraları dikkat çekerken bundan sonra konu hakkında nasıl bir yol izleneceği de merak konusu haline geldi. Doğum yardımı ödemelerinin Türkiye’nin dinamik nüfusunun hızlı bir şekilde artırılması için başlatıldığı belirlendi.

Kadınlara doğum yardımı adı altında yapılan ödemelerin 15 Mayıs 2015 tarihinden bu yana yapıldığı ve sadece 1.5 yıllık süre zarfında 1 milyon 450 bin kadına toplam olarak 670 milyon lira civarında ödeme yapıldığımı açıkladı. Konu ve ödemeler hakkında her geçen gün biraz daha çalışmaların geliştirildiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Türkiye’nin son bir yıl içerisinde 3 milyon Suriyeli ‘ye kucak açtığı düşünüldüğü zaman Sosyal Uyum Yardımı Programı adı altında yeni bir sistemin geliştirildiği öğrenildi. Bu sistem dahilinde ödemelerin ve yardımların artırılması için çalışmalar devam ediyor.

Sosyal Uyum Projesi içerisinde her ilde ve her mahallede maddi durumu olumsuz şartları beraberinde getiren kişilerin maddi yardım alması için öncelikli olarak şartlarını en ince ayrıntısına kadar inceleyen bir sistemi beraberinde getirmektedir. Çalışmaların sağlıklı bir şekilde hizmet vermesi için merkez açılışlarının bu yıl içerisinde gerçekleşmesi ve aynı zamanda çalışmaların tamamlanması bekleniyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen destekler sonrasında çocukların ailelerinin yanında rahat içerisinde büyümeleri için pek çok çalışmanın sağlandığı ve 2017 yılı planları içerisinde sağlıklı bir şekilde hizmet verebilmek adına çocukların aile yanlarına döndürülmesinin planlandığı öğrenildi. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın