Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

0

Ziraat Bankası eğitime desteğe devam ediyor. Üniversite öğrencilerinin KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) kredilerini aldıkları banka olan Ziraat Bankası, artan eğitim harcamalarının karşılanması için eğitim kredisi kampanyası hazırladı.

Ziraat Bankası eğitim kredisi ile; bütün eğitim kapsamına giren üniversite, kurs veya dershane harcamaları ödenebilmektedir. Söz konusu harcamaların finansmanı için düzenlenen eğitim kredisi Ziraat Bankası tarafından azami 36 aya kadar vadelendirilmektedir.

Faiz Oranı Sabit Aylık Yüzde 1,19!

Ziraat Bankası 36 aya kadar vadeli olarak sunduğu eğitim kredisi fırsatı için müşterilerine aylık yüzde 1,19 oranında faiz uygulamaktadır. Müşteri tarafından kullanılan kredi meblağının miktarına yahut tercih edilen vade süresine göre faiz oranı değişkenlik göstermemektedir. Her durumda faiz oranı aylık 1,19 oranında sabittir.

Ziraat Bankası eğitim kredisi; öğrenci yahut kursiyerin velilerine ödenebildiği gibi, öğrencinin veya kursiyerin eğitim masraflarını üstlenen herhangi bir aile bireyine de ödenebilmektedir. Hatta öğrencinin düzenli ve sürekli gelir sağladığını ibraz ettiği durumlarda eğitim kredisi öğrencinin kendisine de ödenebilmektedir.

Ziraat Bankası eğitim kredisi kampanyası kapsamında müşterilerinden kefil talep edebilmektedir. Kefil olmayan durumlarda ise banka, maddi teminat yahut ipotek talebinde bulunabilmektedir.

Banka tarafından kullanılan kredi vadesi boyunca müşterinin hayat sigortası yaptırması zaruri tutulmuştur. Her yıl yenilenmesi gereken hayat sigortası poliçe primlerinin ücreti banka tarafından müşteriden tahsil edilmektedir. Bu ücret müşterinin yaşına göre değişkenlik göstermektedir. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın