Ana SayfaSağlıkDİKKAT! Kola ve Hamburger Tehdidiİ!

DİKKAT! Kola ve Hamburger Tehdidiİ!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Daha çok çocukların tüketmek istediği, fast food gıdaların yüksek ısıda pişirilmesi neticesinde kimyasal değişikliğe uğradıklarını ve besinlerde bulunan yağların kimyasal değişime uğramasıyla çeşitli rahatsızlıklara davetiye çıkardığını belirten Büyüközer, özellikle çocukların bu tür gıdalardan uzak tutulması gerektiğini söyledi.

  KALP İLE DAMAR TIKANIKLARINA YOL AÇIYOR

  Bu tür hazır gıdalarda akrilamid ve trans yağlar oluşarak, kalp ve damar tıkanıklıkları, hatta kanser olmak üzere bir çok hastalıkla, obeziteye neden olmakta. Fast food gıdalarda kullanılan bir çok katkı maddesi de aynı şekilde sağlığa zararlı. Çocukların bu tarz gıdalardan ve gazlı içeceklerden uzak tutulması gerekiyor.

  GENÇLER ARASINDA OLDUKÇA YAYGIN

  Türkiye genelindeki yapılan araştırmalarda kalp krizi riskinin 12’li yaşlara kadar ilerlediğini belirten Büyüközer, uzmanlar tarafından bu tarz beslenme alışkanlığının gençler arasında yaygın olması nedeniyle kalp krizi geçirme yaşının da buna paralel düştüğünü vurgulamakta. Ayrıca fast food beslenme alışkanlığı obeziteye de zemin hazırlıyor, diyabet, uyku apnesi ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklara yakalanma riski de dolayısıyla artmakta olduğunu belirtti.

  KANTİNLER DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE DENETLENMELİLER
   
  Okul kantinlerinin ve fastfood restaurantlarının daha dikkatli denetlenmesi gerektiğini söyleyen Büyüközer, fast food yiyeceklerde kullanılan renklendirici, aroma arttırıcı, tatlandırıcı olarak kullanılan katkı maddelerinin çocuklarda kanser riskini de  arttırdığını, bu besin reklamlarının çocuklarda hayranlık uyandırdığını ve denetimde oluşan yetersizliklerin fast food’a düşkünlük oluşmasına neden olmuştur dedi. Gerek sorumlu makamlar, gerekse aileler tarafından konu üzerine hassasiyetle eğilmesi gerekildiğini, çocuklara verilebilecek en büyük zararın gazlı içecek ve fast food bağımlısı haline getirilmesi olacağını söyledi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.