Ana SayfaEkonomiHüsnü Özyeğin’e Şok: Asya Emeklilik Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği’nin Oldu!

Hüsnü Özyeğin’e Şok: Asya Emeklilik Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği’nin Oldu!
H

-

Fiba Emeklilik’in sahibi ünlü iş adamı Hüsnü Özyeğin’in Asya Emekliliği satın alma planları suya düştü. Bugün yapılan ihaleye iki katılımcı iştirak etti. Tarım Kredi Kooperatifleri, Fiba Emekliliği geride bırakıp en yüksek teklifi vererek Asya Emeklilik’in yeni sahibi oldu.

Daha önce yapılan soruşturmalar kapsamında; FETÖ’ye yapılan operasyonlar dahilinde Bank Asya’nın yönetimine devlet tarafından el konulmuştu. Bank Asya’nın iştirak kuruluşlarından olan Asya Emeklilik de bu yolla devlete geçmişti. Satışa çıkarılan Asya Emeklilik’e; Fiba Emeklilik’in sahibi ünlü iş adamı Hüsnü Özyeğin de talip olmuştu. Ancak bugün gerçekleştirilen ihalenin kazananı 40 milyon 400 bin Türk Lirası teklif veren Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği oldu.

Emeklilik Şirketlerine Talip Olan Hüsnü Özyeğin Bu Kez Kazanamadı!

Asya Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi’nin Bank Asya’ya ait olan hisselerinin satışına yönelik bugün yapılan ihalede Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği ve Fiba Emeklilik yarıştı. Fiba Eemeklilik’in sahibi olan ve emeklilik şirketlerine yakın ilgisi ile bilinen Hüsnü Özyeğin’in ihaleyi kazanmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak bu gerçekleşmedi.

İhalenin diğer katılımcısı olan Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği 33 milyon 350 bin Türk Liralık teklif ile Fiba Emeklilik ve Hayat AŞ ise 33 milyon 219 bin liralık teklif ile ihaleye başladı. Kazanan 40 milyon 400 bin Türk Lirası teklif veren Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği oldu.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,259BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,412TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol