Ana SayfaEkonomiDolardan Rekor Üstüne Rekor Geliyor: 3,30 Direnci de Kırılmak Üzere!

Dolardan Rekor Üstüne Rekor Geliyor: 3,30 Direnci de Kırılmak Üzere!
D

-

Amerika Birleşik Devletleri seçiminin ardından dolardaki yükseliş hız kesmeden devam ediyor. Gerek başkanlık seçimlerinden sürpriz bir sonuç çıkması, gerekse gelecek ay yapılacak FED toplantısında faiz artırımı kararı beklenmesi neticesinde Amerikan doları her geçen gün değerleniyor.

Amerikan Doları’nın yükseliş trendi yeni haftada da hız kesmedi. Saat 14:30 itibari ile 3,2950 seviyesine dayanarak rekor tazeleyen Amerikan Doları günlük bazda yüzde 1,4 artış kaydetmiş durumda.

Amerikan Doları Karşısında En Çok Değer Kaybeden Para Birimi Türk Lirası

Amerikan doları global çapta bütün gelişmekte olan ülke para birimleri karşısında değerlenmeye hız kesmeden devam ederken, ülkemiz maalesef bu noktada negatif ayrışma içerisinde. Küresel çapta diğer para birimlerinin dolar karşısındaki kayıpları sınırlı kalırken, Türk Lirası adeta eriyor.

Uzmanların vurgu yaptığı gibi Donald Trump’ın seçilmesine en hassas para birimlerinden olan Türk Lirası hala bu şoku üzerinden atabilmiş değil. Haftanın ilk işlem gününe de dolar karşısında büyük kayıplarla başladı.

Amerikan Doları karşısında en çok değer kaybeden para birimi olarak Türk Lirası öne çıkarken; bizi Güney Afrika Randı ve Meksika Pesosu izliyor. Macar Forinti ve Bulgar Levası da bu saat itibari ile yüzde 1’in üzerinde değer kaybeden para birimlerinden. Uzmanlar orta vadede Amerikan Doları’nın 3,30 lira direncinin altına sarkmasını beklemediklerini ifade ediyorlar.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol