Ana Sayfa Ekonomi Süper Lig’in Yayın İhalesinde Son Düzlüğe Girildi!

Süper Lig’in Yayın İhalesinde Son Düzlüğe Girildi!

-

Süper Ligin yayıncı kuruluşu uzun yıllardır Digiturk. Yayıncı kuruluşun bu sene itibari ile sözleşmesi sona eriyor. Yayıncı kuruluşu olduğu kadar bütün futbol kamuoyunu da yakından ilgilendiren bu durum karşısında gelecek hafta yeni yayın ihalesi gerçekleştirilecek.

Yayın haklarının sahipliği konusunda gelecek hafta gerçekleştirilecek ihale için bu hafta şartname satın alma süreci başladı. Yayın ihalesine katılmak isteyen kuruluşların; ihale şartnamesini bu haftanın son işlem günü olan 18 Kasım saat 17’ye kadar almaları gerekiyor. Şartname satın almak için Türkiye Futbol Federasyonu’nun hesabına 50 bin Türk Lirası yatırılması gerekiyor.

4 Ayrı Paket İçin Farklı Muhammen Bedeller İle İhaleye Çıkılacak!

21 Kasım’da yapılacak olan yayın ihalesi içerisinde hem süper ligin yayın hakları, hem de birinci ligin yayın hakları ayrı ayrı ihale edilecek. İhale 4 ayrı paket uyarınca yapılacak. Her paket için de ayrı muhammen bedel belirlenmiş durumda.

Söz konusu ihale kapsamında A paketi için belirlenen muhammen bedel 425 milyon dolar. B paketi için tayin edilen muhammen bedel 45 milyon dolar. C paketi için duyurulan muhammen bedel ise 15 milyon dolar. En kapsamlı yayın paketi olacak “D paketi” için ise muhammen bedel 495 milyon dolar.

Söz konusu muhammen bedellere ve ihale neticesinde tespit edilecek yayın hakları bedellerine TFF payının dahil olduğu duyuruldu. İhaleleri kazanan kuruluşların “Katma Değer Vergisi’ni” ise ayrıca ödemeleri gerekeceği bildirildi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,854BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
34TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler