Ana SayfaSigortaAsya Emeklilik’ten Sonra Işık Sigorta da Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin Oldu!

Asya Emeklilik’ten Sonra Işık Sigorta da Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin Oldu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri bir günde iki ihale birden kazandı. Sabah saatlerinde Asya Emeklilik’in hisselerinin satış ihalesine katılan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, bu ihalede Fiba Emeklilik’i geride bırakarak en yüksek bedeli teklif edip ihaleyi kazanma başarısı göstermişti. Ardından Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Işık Sigorta için yapılan ihaleyi de kazandı.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri; Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)  tarafından 40,8 milyon Türk Lirası muhammen bedel ile satışa çıkarılan Işık Sigorta için 34 milyon Türk Lirası teklif etti. İhaleye başka katılan olmayınca Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ihaleyi kazanmış oldu.

Fon Kurulu İhaleyi Onaylarsa Işık Sigorta’nın Yeni Sahibi Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Olacak!

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri söz konusu teklifini; Işık Sigorta’nın 60 milyon adet hissesinin ortaklık yapısında bulunan 48 milyon 54 bin 478 adet hissesi için yaptı. Toplam hisse sayısı olan 60 milyon rakamının yüzde 80’inden fazlasına denk gelen “ortak hisseler” için kooperatif tarafından yapılan teklif, muhammen bedelin altında kalmasına rağmen ihale komisyonu tarafından kabul edilerek ihale tamamlanmış oldu.

Fon Kurulu’nun onayına sunulacak olan ihalenin, kuruldan onay alması durumunda sonuç kesinleşmiş olacak. Bu durumda Işık Sigorta’nın yeni sahibi Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri olacak. İhale nihai bedelinin, muhammen bedelin altında kalmasından dolayı bir itiraz gelip gelmeyeceği ise merak konusu. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.