Ana SayfaSigortaAsya Emeklilik’ten Sonra Işık Sigorta da Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin Oldu!

Asya Emeklilik’ten Sonra Işık Sigorta da Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin Oldu!
A

-

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri bir günde iki ihale birden kazandı. Sabah saatlerinde Asya Emeklilik’in hisselerinin satış ihalesine katılan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, bu ihalede Fiba Emeklilik’i geride bırakarak en yüksek bedeli teklif edip ihaleyi kazanma başarısı göstermişti. Ardından Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Işık Sigorta için yapılan ihaleyi de kazandı.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri; Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)  tarafından 40,8 milyon Türk Lirası muhammen bedel ile satışa çıkarılan Işık Sigorta için 34 milyon Türk Lirası teklif etti. İhaleye başka katılan olmayınca Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ihaleyi kazanmış oldu.

Fon Kurulu İhaleyi Onaylarsa Işık Sigorta’nın Yeni Sahibi Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Olacak!

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri söz konusu teklifini; Işık Sigorta’nın 60 milyon adet hissesinin ortaklık yapısında bulunan 48 milyon 54 bin 478 adet hissesi için yaptı. Toplam hisse sayısı olan 60 milyon rakamının yüzde 80’inden fazlasına denk gelen “ortak hisseler” için kooperatif tarafından yapılan teklif, muhammen bedelin altında kalmasına rağmen ihale komisyonu tarafından kabul edilerek ihale tamamlanmış oldu.

Fon Kurulu’nun onayına sunulacak olan ihalenin, kuruldan onay alması durumunda sonuç kesinleşmiş olacak. Bu durumda Işık Sigorta’nın yeni sahibi Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri olacak. İhale nihai bedelinin, muhammen bedelin altında kalmasından dolayı bir itiraz gelip gelmeyeceği ise merak konusu. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,361TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol