Ana SayfaEkonomiYatırımcıya Süper Teşvik Paketi Geliyor!

Yatırımcıya Süper Teşvik Paketi Geliyor!

-

Maliye Bakanı Naci Ağbal, teşvik sisteminde yeni adımlar atılacağını belirtti. Bu kapsamda “Süper Teşvik Paketi” adı altında bir proje geliştirildiğini vurgulayan Bakan Ağbal, bu sayede yatırımcıya her alanda destek sağlanacağını vurguladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal; “Teşvik sistemi kapsamında getirdiğimiz en önemli değişiklik; proje odaklı süper teşvik sistemidir. Bundan sonra yatırımcı bizim sunduğumuz hazır teşvik paketini kabul etmek mecburiyetinde değil. Bundan sonra yatırımcıya; yapmayı düşündüğü yatırımın ölçeğine, alanına ve ülkemiz için arz ettiği stratejik önemine göre teşvik sağlanacak” dedi.

Yatırımcıya 10 Yıla Kadar Vergi Ödememe Olanağı, Arsa da Devletten!

Bakan Ağbal, yatırımcıya süper teşvik paketi kapsamında vergi kolaylığı getirileceğini vurgulayarak; 10 yıl boyunca vergi alınmayacağını bildirirdi. Ayrıca bu teşvik sisteminde yatırım için gereken arsanın da devlet tarafından ücretsiz olarak sağlanacağına vurgu yaptı. Bu kapsamda Hazine’ye ait gayrimenkuller hiçbir ücret talep edilmeden doğrudan yatırımcıya tahsis edilecek.

Maliye Bakanı Naci Ağbal çalıştırılan nitelikli personele de ücret desteği verileceğini belirtti. Bakan Ağbal; “Ülke için stratejik önemdeki yatırımlara devlet olarak ortak olacağız. Ayrıca kamu alım garantisi de getiriyoruz. Süper teşvik kapsamında yapılacak yatırımlarda, ürünün özelliklerine göre ve kamunun ihtiyaçlarına bağlı olarak; eğer uzun süreli stratejik amaçlarımıza uygun düşüyorsa kamunun halihazırda almakta olduğu bir ürünü bu proje kapsamından doğrudan yatırımcıdan alacağız. Yatırımcıya belirli bir sürede belirli bir fiyattan alım garantisi vereceğiz.” dedi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,368BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler