Yıldız Holding’ten Dev Satış: Bizim Mutfak Artık Japonların!

0

Yıldız Holding hareketli günler geçiriyor. Özellikle son birkaç gündür Borsa İstanbul’da hisselerinde sert düşüşler gözlemlenen şirket bu kez bir satış haberiyle kamuoyunun gündemine girdi. Holding bünyesindeki “Bizim Mutfak” tam 220 milyon Türk Lirası’na Japonlara satıldı.

Geride bıraktığımız hafta da başlayan bir söylenti neticesinde hisseleri dip yapan Yıldız Holding bünyesindeki şirketlerden bu kez iyi haber geldi. Yönetim Kurulu Başkanı olduğu şirketin hisselerini alarak yatırımcısına güven vermeye çalışan Murat Ülker; twitter hesabından yaptığı açıklama ile Bizim Mutfak’ı Japon gıda ve gıda malzemeleri üreticisi Ajinomoto’ya 220 milyon Türk Lirası bedel karşılığında sattıklarını belirtti.

Yıldız Holding Bünyesindeki Örgen Gıda Artık Japon Ajinomoto’nun!

Yıldız Holding Bünyesindeki Örgen Gıda’nın tamamı 220 milyon Türk Lirası karşılığında Japon Ajinomoto şirketine geçmiş oldu. Japon şirket ise yaptığı açıklamada, satış işlemlerinin başladığını ve alımın 2017 yılında tamamlanacağını bildirdi. Örgen Gıda toz bulyon ve puding karışımlarını üretirken, piyasada bulunan bir çok; çorba, bulyon, ketçap, mayonez, makarna, kabartma tozu, vanilin, nişasta, pirinç unu, pudra şekeri, un ve bakliyat ürünleri bu şirket tarafından imal edilmekte.

1981 yılında kurulan Örgen Gıda, 2000’li yılların başında Yıldız Holding bünyesine katılmıştı. Örgen Gıda hali hazırda Türkiye’nin en büyük toz gıda imal edicisi konumunda bulunmaktadır. Satış sonrasında Japon firmanın yatırımlara ne ölçüde devam edeceği ise merak konusu.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın