Ana SayfaEkonomiTekfen Holding Dev Anlaşmayı İmzaladı: Tam 300 Milyon Dolar!

Tekfen Holding Dev Anlaşmayı İmzaladı: Tam 300 Milyon Dolar!
T

-

Tekfen Holding’in bünyesinde bulunan Tekfen İnşaat dev bir anlaşma imzaladı. Suudi Arabistan’ın Yanbu ve Cidde şehirleri arasında yapılacak olan boru hattı projesinin yapımını üstlenen şirket, iş yapımı anahtar teslimi karşılığında yaklaşık 300 milyon dolar bedel alacak.

15 binden fazla çalışanı bulunan Tekfen Holding’in inşaat şirketi olan Tekfen İnşaat, 333 kilometre uzunluğundaki Suudi Arabistan’ın Yanbu ile Cidde kentleri arasındaki boru hattı projesinin inşaatı için anlaşma imzaladı. 299 milyon 312 bin Amerikan Doları karşılığında imzalanan anlaşma ile Tekfen İnşaat, yurt dışı projelerine bir yenisini daha eklemiş oldu. Şirketin 333 kilometre uzunluğundaki boru hattını tamamlayıp teslim etmesi için 47 aylık süresi olacak.

Tekfen İnşaat Tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Bildirim Yapıldı!

Tekfen Holding söz konusu anlaşma ile ilgili olarak 31 Ağustos 2016’da niyet mektubu imzalandığını bildirdiği açıklamasında anlaşmanın detayları hakkında da açıklama yaptı. Tekfen Holding’in KAP’a yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verildi;

“Grup şirketlerimizden Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. ile Aramco arasında 31 Ağustos 2016 tarihli açıklamamızda niyet mektubu imzalandığı duyurulan, Yanbu – Cidde arasında toplam 333 km uzunluğundaki boru hattı projesinin inşaatı işinin toplam 299 milyon 312 bin ABD Doları bedelle anahtar teslimi olarak inşa edilmesi ve 47 ay sonunda teslim edilmesi konusunda nihai sözleşme aynı şartlar ve kapsam ile imzalanmıştır.”

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol