KPSS Ortaöğretim Sınav Saati Değişti!

20 Kasım Pazar günü ortaöğetim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) saatinde değişiklik yapıldığı bildirildi. Ölçme Seçme, Yerleştirme Merkezi Başkanı Ömer Demir konuyla ilgili açıklama yaptı. 20 Kasım Pazar günü yapılacak olan ortaöğretim KPSS sınavı yoğun trafik nedeniyle saat 9:30′ dan, 10:00′ a alındığı belirtildi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir adayların sınav yerinde erken bulunmalarını, gecikmeden dolayı mağduriyet yaşamamalarını tavsiye etti. Trafik yoğunluğunu göz önünde bulundurmaları, gecikme sorunu yaşamamalarını ifade etti. 

Sınav Saati Değişti

20 Kasım Pazar günü yapılacak olan ortaöğretim KPSS sınavı, trafik yoğunluğu nedeniyle saat 9:30′ dan, 10:00′ a alındı. 20 Kasım yapılacak olan KPSS ortaöğretim sınavına rekor başvuru yapıldı. Sınava girecek olan aday sayısı 3 milyon 498 bin 335 olduğu kaydedildi. Tarihin en büyük sınavı olacağını belirten ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, bu nedenle trafik yoğunluğu göz önünde bulundurduklarını, adayların sınav yerlerine gecikmemeleri için böyle bir değişikliğe gidildiğini belirtti. 

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir adaylara ve öğretmenlere bazı önerilerde bulundu. Sınav günü trafiği göz önünde bulundurarak, erken hareket etmelerini tavsiye etti. Geç kalınmaması, sınav yerine erken gidilmesi ve bu nedenle mağdur olunmaması açısından erken yola çıkmalarını tavsiye etti. Özellikle adaylar için sınav saatinden önce sınav yerlerinde bulunmalarını önerdi. ÖSYM  Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir ” Hem görevlilere hem sınava girecek olan adayların trafiği düşünerek yola çıkmaları, geç kalmamaları, mağdur olmamalarını özellikle adaylara duyurmak isterim. Sınav için erken saatte sınav yerinde bulunmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.