23-24 Kasım 2016 TEOG Sınavında Okullar Tatil Olacak mı?

0

Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde TEOG sınav tarihlerini yayınladı. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’na girecek olan 1 milyon 219 bin ortaokul öğrencisi, istediği liseye gidebilmek için ter dökecekler. TEOG sınavında okullar tatil olacak mı? 23-24 Kasım tarihlerinde öğrenciler okula gitmeyecek mi? TEOG sınavının hafta içine denk gelmesiyle akıllara gelen sorulardan biri ‘Okullar tatil olacak mı?’ olmaktadır.

TEOG Sınavından Okullar Tatil mi?

TEOG sınavının hafta içine denk gelmesiyle birlikte akıllara gelen sorular hız kesmiyor. Öncelikle 23-24 Kasım tarihlerinin hafta içine denk gelmesi öğrenciler arasında merak konusu oluşturdu. TEOG 2016 sınav tarihlerinin binlerce öğrencinin istediği liseye gidebilmeleri için ter dökeceği gün olacak. Binlerce öğrencinin Türkiye genelinde düzenlenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı bu yıl hafta içine denk geliyor. Veliler ve öğrenciler sınav günü okulların tatil olup olmadığı konusunda hem fikir sorular sormaktalar. TEOG sınavında okullar tatil edilecek mi? İşte tüm detaylar

TEOG sınavına oldukça az bir zaman kaldı. Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden yayınlanan sınav tarihleri sonrasında, velilerin ve öğrencilerin ortak soruda buluşmaları kaçınılmaz oldu. İlk sınav tarihi: 23 Kasım 2016 tarihinde, mazeret sınavı ise 10-11 Aralık 2016 tarihinde yapılacak. Yapılacak ikinci sınav ise: 26-27 Nisan 2017, mazeret sınavı 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılacaktır. 

TEOG sınavının 1. oturumunun her ikisinin de hafta içine denk gelmesiyle okulların tatil olup olmadığı merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 23 Kasım Çarşamba ve 24 Kasım Perşembe 5,6, ve 7’inci sınıflar TEOG nedeniyle tatil olacaklar. Sadece sınavın yapılmış olduğu okullardaki öğrenciler tatil olacaklar. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın