Ana SayfaGündemMilli Eğitim Bakanlığı TEOG Sınav Soruları için Önemli Açıklamalar Yaptı!

Milli Eğitim Bakanlığı TEOG Sınav Soruları için Önemli Açıklamalar Yaptı!
M

-

TEOG sınavına dair Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden duyuru yayınladı. 23-24 Kasım 2016 tarihinde yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında öğrenciler iyi bir lisede eğitim almak için ter dökecekler. Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram Çetin, TEOG sınav sorularının belirlenme aşamalarından bahsetti. 

TEOG Sınav Soruları ve Kazanım Testleri 

23-24 Kasım 2016 tarihinde yapılacak olan TEOG sınavı için geri sayım başladı. Öğrencilerin kaygılarını azaltacak ve heyecanlarını yatırtırmaları için Milli Eğitim Bakanalığı harekete geçti. Öğrencilerin kendilerini denemeleri açısından yayınlanan kazanım testleri, bir nebze olsun öğrencilerin kaygılarını azaltacağı düşünülmüştür. Ölçme, Değelendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram Çetin’ in yaptığı açıklamada “TEOG soruları” açıklaması öğrencileri heyecanlandırdı. Sorulara dair merak edilenlere açıklık getiren Çetin, bu sayede öğrencilerin sınava ilişkin kaygılarının azalacağını belirtti. Bayram Çetin öğrencilerin meraklarını gidermek için, 23-24 Kasım tarihinde yapılacak olan sınava ilişkin, ipucu niteliğinde açıklamalar yaptı. 

Herkesin merakla beklediği konuya açıklık getiren Bayram Çetin, 23-24 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşecek sınavda sorulacak soruların, 3 yılda yazılan 90 bin soruluk havuzdan seçildiğini belirtti. Soruların öğrencilerin derslerde görmüş oldukları konulardan çıkacağı, dersleri dikkatle takip eden öğrencilerin soruları kolaylıkla yapacaklarını belirtti. Ayrıca TEOG sorularının Soru oluşturma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığında çalışan ve kendi branşında soru yazma alanında uzmanlaşmış 28 öğretmen tarafından, inceleme yapılmakta ve soru havuzunda toplandığı belirtildi. 

Sınav Öncesi Değerlendirme Hazırlığı

TEOG sınav tarihlerinin Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde yayınlandıktan sonra, velilerin ve öğrencilerin merakları sınava odaklanmış oldu. TEOG 1. dönem sınavları 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde iki oturumda yapılacak. TEOG sınava girecek olan 1 milyon 219 bin öğrenci bulunmakta, istedikleri liselere girebilmek için mücadele edeceklerdir. Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin girecekleri sınavda stres yapmamaları ve heyecanları yenebilmeleri için kazanım testleri yayınlayacağını açıkladı. ÖDSGM sayfası üzerinden gerçekleşecek olan sınav bu akşam 21:00′ de başlayacaktır. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol