Ana SayfaGündemKırşehir' de "Okul Deneyimi ve Öğretmenlik Uygulaması" Toplantısı Yapıldı.

Kırşehir’ de “Okul Deneyimi ve Öğretmenlik Uygulaması” Toplantısı Yapıldı.

-

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakütesi ” Okul deneyimi ve öğretmenlik uygulaması” toplantısı düzenledi. Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda yapılan toplantıda konuşma yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Balay öğretmenlerin eğitim kalitesinin arttırılması için daha özverili çalışılması gerektiğini kaydetti. 

Ahi Evran Üniversitesi’nde gerçekeşen “Okul deneyimi ve öğretmenlik uygulaması” toplantısı ilk defa 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde gerçekleştirildiğini kaydetti. Ayrıca Dekan Balay eğitimin önemini vurgulayan konuşmasına şöyle devam etti: ” Kalkınmada eğitim en önemli yere sahiptir. Fakültede öğretmen adaylarını ne kadar iyi eğitirsek eğitelim öğretmen olarak sahaya inilmediği sürece teorik bilgilerini aktaramazlar. Biz, bu işin üzerinde fazlaca duracağız. Bir öğretmenin dürüst, adaletli, mücadeleci gibi özelliklere sahip olması gereklidir. Çocuğa sadece bilgi değil, bilginin yanında çocuğun ahlaki olarak da eğitilmesi gereklidir” dedi. 

Başarılı Eğitim için Yapılması Gerekenler

Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Bayram Tay ise, öğretmen adaylarında başarılı bir eğitim verilmesi için yapılması gerekenleri açıkladı. Öğretmen adaylarının son sınıfta Milli Eğitime bağlı olan okullardaki stajlarının nasıl yapılması gerektiğini, branş olarak farklı eğitim aşamalarından geçmeleri gerektiğini ifade etti. 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde yapılan ” Okul deneyimi ve öğretmenlik uygulama” toplantı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okul müdürleri, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğretmenin katılımıyla gerçekleşti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler