Milli Eğitim Bakanlığı 24 Kasım Öğretmenler Gününe Özel Program Düzenliyor!

0

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle özel bir etkinlik düzenliyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında tüm İllerden davet edilen, aralarında 15 Temmuz‘ da şehit olanların yakınlarıyla gazilerinde bulunduğu 329 öğretmen, sosyal ve kültürel etkinliklerden düzenlenen bir programla Ankara’ da ağırlanacak.

Başkent’ te Öğretmenler Günü Kutlaması

24 Kasım Öğretmenler Günü bu yıl daha kapsamlı etkinlikle kutlanacak. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ ın verdiği talimatla, bu yıl etkinliğe davet edilen öğretmenlerin sayısı çoğaldı. Her yıl Başkent’ te ağırlanan öğretmen sayısı bu yıl 329′ a çıkarıldı. Toplam 81 İlden davet edilen öğretmenler 3 gün boyunca Ankara‘ nın tarihi mekanlarını ve müzelerini gezecek. Ayrıca resim sergisi ve tiyatro gösterisi gibi faaliyetlere de katılım gösterecekler. 

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, Bakanlığın 24 Kasım Öğretmen Günü için hazırlamış olduğu programla ilgili bilgiler verdi. Verilen bilgide, bu yıl öğretmenler için daha farklı bir konsept oluşturduklarını, davet edilen öğretmen sayısının bu yıl geçen senelere oranla arttırıldığı belirtildi. 81 İlden gelecek olan öğretmen sayısının 329 olacağı, öğretmenlerin 3 gün boyunca müzeleri ve tarihi yerleri gezebileceği kaydedildi. 

Semih Aktekin sadece Ankara’ da değil, tüm Türkiye genelinde kaliteli ve faydalı bir şekilde öğretmenler günü kutlaması yapılacağını belirtti. ” Bakanlık olarak 24 Kasım’ ın yeni bir anlayışla kutlanmasını istiyoruz. 24 Kasım, öğretmenlerin ” Benim Günüm” diyebilecekleri bir gün olmasını istiyoruz. Öğretmeni teşvik eden ve merkeze alan programların yapılmasını istiyoruz” dedi. 

Ayrıca Semih Aktekin genelge kapsamında 81 İlde yapılacak kutlamalara mülki idare amirleri ve çevre sakinlerinin de katılım göstereceği programda, yıl içinde emekli olan öğretmenlere ” Hizmet Şeref Belgesi” verileceği belirtildi. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın