Ana SayfaGündemTürkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Kapsamında Rehber Öğretmenlere Eğitim Verildi

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Kapsamında Rehber Öğretmenlere Eğitim Verildi
T

-

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleşen işbirliği kapsamında hayata geçirilen Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Eğitim Programında, rehber öğretmenlere eğitim verildi. 

Antalya’ nın Alanya İlçesindeki bir otelde gerçekleşen toplantıda, bağımlılık alanlarına göre her İlden 5 formatör adayına Yeşilay uzmanları tarafından bilgiler verildi. Formatör adaylarının derslerine giren Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim programı kapsamında geçtiğimiz sene 11 milyon öğrenci, 2 milyon veliye ulaşıldığı belirtildi. Bu yıl 250 civarında formatör adayı rehber öğretmenin eğitildiğini belirten Yılmaz, Batı Trakya Türklerinden 10 kişilik bir öğretmen grubunun eğitime alındığını bildirdi.

Dünyada ilk kez, Yeşilay tarafından hayata geçirilen program olması ve Türkiye’ de standart bir eğitimin oluşturulması ve bunun yaygınlaştırılmasını dile getirdi. Yılmaz konuşmalarına şu sözlerle devam etti: ” Teknoloji, alkol, tütün, uyuşturucu bağımlılığı sağlıklı yaşam modüllerinden oluşan bu program çeşitliliği dünyada bulunmuyor. Anaokulundan başlayarak her yaş grubu için farklı ele aldık. Bugün anaokuluna giden çocuksağlıklı yaşam nedir ve teknoloji bağımlılığı hakkında bilgi alırken, aynı şekilde liseye giden bir çocuk da teknoloji, alkol, sigara, uyuşturucu bağımlılığıyla alakalı rehber öğretmenlerinden bilgi almaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Anne ve Babaların Çok Dikkatli Olmaları Gerek

Büyüklerin yaşadıkları hayatı çocuklara empoze etmenin doğru olmadığını belirten Yılmaz, Anne ve babaların kolaya kaçmamaları gerektiğini belirtti. ” Çocuklarla ilgilenmiyoruz ve çocukların ilgisini başka yönlere çekmek yerine, daha kolay olan teknolojiye yönlendiriyoruz. Bu sayede çocukların bağımlı olmalarının önlerini açmış oluyoruz. Çocuklarımızla doğru iletişim kurmalı ve onları doğru yönlendirmeliyiz. Spor yapan ve kültürel etkinliklere zaman ayıran çocuk, boşluklarını doldurmuş olur ve bağımlılık yaratan şeylere yönelmiyor” dedi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol