Ana SayfaEkonomiDikkat! Prim Borcu Olanlar, Yapılandırmak İçin Son Gün 25Kasım!

Dikkat! Prim Borcu Olanlar, Yapılandırmak İçin Son Gün 25Kasım!
D

-

Emeklilik şartlarını tamamlamasına rağmen SGK‘ ya borcu olduğundan dolayı emekli olamayanlar bu son fırsatı kaçırmayın. Borcunuzu yapılandırarak ödeme şansına sahipsiniz, borcunuzu ödediğinizde ise emekli olmaya hak kazanıyorsunuz. Borcu olanlar 25 Kasım’a kadar başvuru yapıp borcunuzu yapılandırma şansına sahipsiniz. Eğer borcunuzu peşin olarak ödemek istiyorsanız 2 Ocak 2017’ ye kadar parayı yatırabilirsiniz.

Borcunuzu peşin yatırmak istiyor, ama para sorunu yaşıyorsanız üzülmeyin bankadan düşük faizli kredi kullanabileceksiniz.

Yapılandırma sürecinde faizler ve gecikme zamları silinecek. Sadece ana borç ödenecek. Ayrıca enflasyon güncellemesi yapılacak. Böylelikle toplam borç büyük miktarda azalacak. Borcunu  peşin olarak ödemek isteyenlerse enflasyon oranının da yarısını verecek. Taksitli ödeme yapmak isteyenlerse ana para ve enflasyon tutarından oluşan borca seçtikleri taksite göre belirlenen katsayı eklenecek. Bunun borçlular için büyük bir ödeme kolaylığı getireceği düşünülüyor.

Emekli olmayı isteyen fakat borcu yüzünden olamayıp bunun ödemesini düşünenler içinse Ziraat Bankası düşük faizli kredi veriyor. Borçlu bankadan çektiği krediyle borcunu ödeyip hemen emekli olabilecek ve emekli maaşıyla da kredisinin taksitlerini ödeyecek. Yapılandırma sayesinde yarım milyon kişinin emekli olması tahmin ediliyor.

Borçlar Kolayca Uçup Gidiyor..

Kamuya olan borçların yapılandırılması için son başvuru 25 Kasım’a kadar yapılabilecek. Bu borçlar kapsamında vergi, trafik cezası, prim, öğrenim kredisi vb. borçlar bulunuyor. Borcunu yapılandırmak için başvuran emekli adayları prim borcu için ilk ödemeyi 2 Ocak 2017′ ye kadar yapabilir. Yapılandırma sayesinde kara kara düşünen borçlu kişi rahat bir nefes alacak ve borcunu kolayca ödeme şansına sahip olacak.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol