Ana SayfaEkonomiİstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 Bütçesi 117 Ülkenin Bütçesinden Daha Fazla!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 Bütçesi 117 Ülkenin Bütçesinden Daha Fazla!

-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 2017 bütçesi belli oldu. Belirlenen bütçe tam 42 milyar Türk Lirası. Söz konusu bütçe, 117 ülkenin yıllık bütçesini geride bırakmış durumda.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş tarafından Belediye Meclisi’ne sunulan 2017 bütçesi kabul edildi. Geçtiğimiz yıla göre yüzde 15 düzeyinde artırılan belediye bütçesi, 42 milyar Türk Lirası seviyesine çıkartıldı.

Yatırımlara Devam Edilecek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) şirketler dahil 2017 yılı bütçesi 42 milyar Türk Lirası olarak açıklanırken, belediyenin kendi bütçesi ise 18,5 milyar Türk Lirası olarak deklare edildi.

Toplam bütçeden 16,5 milyar Türk Lirası meblağında yatırım için pay ayırdıklarını açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş; İstanbul’a 12 yılda toplam 95 milyar Türk Lirası tutarında dev yatırımlar yaptıklarını belirtti. 2017 yılı içerisinde yapılacak yatırımlar neticesinde, İstanbul’a yapılan toplam yatırım meblağının 117 milyar Türk Lirası seviyesine yükseleceğinin altını çizen Kadir Topbaş; yatırımları her sene artırarak devam ettirdiklerini vurguladı.

Bu sene gerçekleşen 15 Temmuz hain darbe girişimine rağmen yatırımlarda hız kesmediklerini söyleyen Kadir Topbaş; ekonomik açıdan sıkıntılı bir süreçten geçilmesine rağmen belediye bütçesinin artmasının önemli bir gösterge olduğunu belirtti.

3 Tünel Yol Yaptık, 17 Tünel Yol Daha Yapacağız!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bütçesiyle şimdiye kadar 3 tünel yol yaptıklarını ifade eden Başkan Kadir Topbaş; kısa vade de 17 tünel yol daha yapmayı planladıklarını vurguladı.

Söz konusu yatırımların tamamının sadece belediye bütçesi ile gerçekleştirildiğinin önemli bir gösterge olduğunu belirten Başkan Kadir Topbaş, merkezi yönetime yük olmadan bütün yatırımları kendilerinin yapmalarının haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Topbaş, Türkiye’de bir çok belediyenin bahse konu yatırımlara benzer yatırımlarının merkezi yönetim tarafından yapılmasını beklemelerine rağmen kendilerinin bu konuda bir talebi olmadığını ve kendi kendilerine yetebildiklerini ifade etti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler