DHMI 110 Yeni Hava Kontrol Uzmanı alacak

  0

  Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) personel alımı yapacağını ilanını yayınladı.

  Kurum içerisinde  Asistan-Stajyer Hava Trafik Kontrolörü görevi için ilan yayınlayarak 110 yeni kadro yaratacağını ve bu ilanda KPSS olmadan, KPSS siz personel alımı yapılacağı açıklandı.  

  Devlet Hava Meydanları İşletmesi için Asistan ve Stajyer Hava Trafik Kontrolörü pozisyonununa başvurmak isteyen adaylar düzenlenecek olan  sınava katılacaklardır. Farklı pozisyonlar için farklı eğitim düzeyleri de dikkate alınacaktır. Önlisans ve Lisans Mezunları ayrı kategoriler de yarışacaktır. Kamu Kuruluşlarına ait iş ilanları ve personel alımları duyurulmaktadır.

   

  Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Asistan-Stajyer Hava Trafik Kontrolörü Giriş Sınavı Duyurusu


  DHMI kaç kişi işe alınacak?

  Asistan-Stajyer Hava Trafik Kontrolörü Atama Yapılacak Pozisyon Unvanı ve Sayısı:

  -Asistan Hava Trafik Kontrolörü: 10 adet.

  -Stajyer Hava Trafik Kontrolörü: 100 adet.

  Asistan Hava Trafik Kontrolörü Adayları için başvuru şartlarından bazıları şöyle sıralanıyor. Adayların 05-06 Temmuz 2014 tarihli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları dikkate alınıyor.

  KPSS Puan Türü ve Taban Puanı: KPSSP3 puan türünden en az 70 puan

  Stajyer Hava Trafik Kontrolörü Adayları için KPSS Puan Türü ve Taban Puanı: KPSSP3 puan türünden en az 70 puan

  DHMI ilandaki şartlara haiz açıktan atama ile personel alınacaktır.

  Asistan hava trafik kontrolör adaylarının ise 4 yıllık lisans mezunu olması, ICAO ANNEX’l kriterlerine uygun “Hava Trafik Kontrolörü olur” ibareli sağlık raporu alması gerekiyor.

  Adaylarda aranan diğer şartlar www.dhmi.gov.tradresinde yer alan Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliği’nde yazılı bulunmaktadır.

  Adayların geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olması dışında KPSSP3 puan türünden 70 ve daha üzeri puan almış olması şartı da bulunuyor.

  Başvuru şartları

  Adayların 8 Haziran ile 22 Haziran 2015 tarihleri arasında DHMI İnsan Kaynaklarına şahsen veya posta yoluyla başvuru yapması gerekiyor.

  Başvurmak için bağlantıyı kullanabilirsiniz. 

  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın