Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası’ndan vatandaşa müjde niteliğinde bir haber geldi. Ziraat Bankası’nın Genel Müdürü ve aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği Başkanı da olan Hüseyin Aydın tarafından yapılan açıklamada; “konut kredisi yapılandırma faizlerinin” aylık yüzde 1,09 düzeyine çekildiği açıklandı.

Genel Müdür Hüseyin Aydın Ziraat Bankası’nın bankacılık sektörüne her konuda öncülük etmeye devam ettiğini vurgulayarak; “Ziraat Bankası’ndan evvelce kullandığı konut kredisinin geri ödemesini yapılandırmak dileyen müşterilerimize aylık yüzde 1,09 faiz oranı uygulayacağız.” dedi. Ziraat Bankası tarafından atılan bu adımın diğer bankaları da harekete geçirmesi bekleniyor.

Yeni Kredi Faiz Oranları Seviyesinde Olmasa da Bir İndirim Sağlandı!

Ülkemizin en büyük bankası konumunda olan Ziraat Bankası, daha önce konut kredisi kullanan ancak kullandığı kredi faizlerinden memnun olmayan vatandaşları düşünerek bu adımı atma kararı aldı. Söz konusu indirim güncel faiz oranlarına yaklaşamasa da, en azından daha yüksek faiz oranlarına tabi olan müşterileri sevindirmesi bekleniyor.

Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın; yapılan faiz indiriminin sadece borçlarını düzenli ödeyen müşterileri için olduğunu vurgulayarak, borçlarını ödemeyen müşterilere indirim yapılmasının bir anlamı olmadığını ve bu müşterilere olumsuz yanıt verdiklerini bildirdi. Ziraat Bankası’ndan daha önce kullandığı konut kredisi borcunu yapılandırmak isteyen müşterilere aylık yüzde 1,09 faiz oranı uygulayacaklarını ifade eden Hüseyin Aydın; güncel konut kredisi faiz oranının bankalarında aylık yüzde 0,88 düzeyinde olduğunu belirtti. 

Merkez Bankası’nın kredi kartı faiz oranını yeni yıldan itibaren düşürme kararı aldığını belirten Genel Müdür Hüseyin Aydın; kendilerinin bir adım daha atarak hem kredili mevduat hesabı (KMH) faizlerini hem de kredi kartı faizlerini daha da aşağı seviyelere çekme kararı aldıklarını belirtti. Aydın; yeni yılla birlikte kredili mevduat hesabı (KMH) ve kredi kartı faiz oranını Ziraat Bankası olarak yüzde 1,65 seviyesine çektiklerini açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven − 10 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.