Krediler Müjde: Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma Faizlerini, Kredi Kartı Faizlerini, KMH Faizlerini...

Müjde: Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma Faizlerini, Kredi Kartı Faizlerini, KMH Faizlerini İndirdiğini Açıkladı!

Son Güncelleme:

Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası’ndan vatandaşa müjde niteliğinde bir haber geldi. Ziraat Bankası’nın Genel Müdürü ve aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği Başkanı da olan Hüseyin Aydın tarafından yapılan açıklamada; “konut kredisi yapılandırma faizlerinin” aylık yüzde 1,09 düzeyine çekildiği açıklandı.

Genel Müdür Hüseyin Aydın Ziraat Bankası’nın bankacılık sektörüne her konuda öncülük etmeye devam ettiğini vurgulayarak; “Ziraat Bankası’ndan evvelce kullandığı konut kredisinin geri ödemesini yapılandırmak dileyen müşterilerimize aylık yüzde 1,09 faiz oranı uygulayacağız.” dedi. Ziraat Bankası tarafından atılan bu adımın diğer bankaları da harekete geçirmesi bekleniyor.

Yeni Kredi Faiz Oranları Seviyesinde Olmasa da Bir İndirim Sağlandı!

Ülkemizin en büyük bankası konumunda olan Ziraat Bankası, daha önce konut kredisi kullanan ancak kullandığı kredi faizlerinden memnun olmayan vatandaşları düşünerek bu adımı atma kararı aldı. Söz konusu indirim güncel faiz oranlarına yaklaşamasa da, en azından daha yüksek faiz oranlarına tabi olan müşterileri sevindirmesi bekleniyor.

Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın; yapılan faiz indiriminin sadece borçlarını düzenli ödeyen müşterileri için olduğunu vurgulayarak, borçlarını ödemeyen müşterilere indirim yapılmasının bir anlamı olmadığını ve bu müşterilere olumsuz yanıt verdiklerini bildirdi. Ziraat Bankası’ndan daha önce kullandığı konut kredisi borcunu yapılandırmak isteyen müşterilere aylık yüzde 1,09 faiz oranı uygulayacaklarını ifade eden Hüseyin Aydın; güncel konut kredisi faiz oranının bankalarında aylık yüzde 0,88 düzeyinde olduğunu belirtti. 

Merkez Bankası’nın kredi kartı faiz oranını yeni yıldan itibaren düşürme kararı aldığını belirten Genel Müdür Hüseyin Aydın; kendilerinin bir adım daha atarak hem kredili mevduat hesabı (KMH) faizlerini hem de kredi kartı faizlerini daha da aşağı seviyelere çekme kararı aldıklarını belirtti. Aydın; yeni yılla birlikte kredili mevduat hesabı (KMH) ve kredi kartı faiz oranını Ziraat Bankası olarak yüzde 1,65 seviyesine çektiklerini açıkladı.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,633TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler