Dap Çiftçi Eğitim Merkezi Açıldı

0

Dap Çiftçi Eğitim Merkezi Açılışında konuşan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, üniversitelerin görevi sadece eğitim ve araştırma değildir, üniversiteler aynı zamanda da birer kalkınma kurumlarıdır dedi.
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, üniversitelerin İçinde bulundukları ilin sorunlarıyla da ilgilenmesi gerektiğini belirterek, bu sorunların çözümüne de katkıda bulunmaları gerektiğini, YÖK ‘le bu kapsam dahilinde çalışmalarının olduğunu söyledi.

DAP ÇİFTÇİ EĞİTİM MERKEZİ DAHA ETKİN BİR ŞEKİLDE FAALİYET SUNACAK

Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde UNİDAP toplantısında katılan Bakan Cevdet Yılmaz,  basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda  bir çok üniversitenin rektörüyle de bir araya geldi. Toplantının ardından üniversiteye bağlı DAP Çiftçi Eğitim Merkezi’nin açılışını yapan Yılmaz ve diğer katılımcılar açıklamalarda bulundular. DAP Çiftçi Eğitim Merkezi’nin faaliyetlerini daha etkin sürdürülebilmesi adına taleplerinin olduğunu belirten Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, çiftçi eğitim merkezlerinde çiftçilerimizi yatılı olarak eğiteceğiz, aynı zamanda uygulamalı pratiklerde bulunacağız. Hayvancılık için tesislerimiz genişletilebilirse, hazır olan bir çok projeyi de hayata geçirmemiz mümkün olacaktır. Bu konuda bize destek verilirse, proje kapsamı sebze, meyve, arıcılık gibi alanlarda da hizmet sağlanacaktır, dedi.

YAPILAN ÇALIŞMALAR GAYET MEMNUN EDİCİ

Bakan Cevdet Yılmaz’da, Van’da kalkınma adına yapılan çalışmaların memnuniyet verici olduğuna ve üniversitelerin bu kapsamda ki önemine değinerek,  üniversiteler yalnızca eğitim ve araştırma kurumları değildir, üniversitelerimiz aynı zamanda da bulundukları bölgeyi kalkındırma kurumlarıdır. Bulundukları ilin sorunlarıyla alakalı çözüm üreten, o bölgenin refahına katkıda bulunan kurumlardır, dedi. Bu kapsamda YÖK ile ortak bir çalışma gerçekleştireceklerine değinen Yılmaz, yakın bir zamanda  bir eylem planı hazırlayacaklarını belirtti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın