Citibank İhtiyaç Kredisi Kampanyası Faiz Oranı Aylık Yüzde 1,09!

0

Citibank yeni kredi kampanyalarıyla müşterilerine yeni fırsatlar sunuyor. Faiz oranlarını yenileyen Citibank, özel faiz oranlarıyla kolay finansman sağlamanın yollarını buluyor. Müşterilerini yenilenen oranlarla ve vade seçenekleriyle mutlu eden Citibank aylık yüzde 1,09 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi sağlıyor.

Citibank’ın ihtiyaç kredisi kampanyası koşullarına göre sağlanılabilecek azami finansman miktarı 30 bin Türk Lirası’dır. Bankanın söz konusu kampanyasından ve avantajlı faiz oranından Citibank ile yeni tanışmış müşteriler, Citibank’tan daha önce bireysel kredi kullanmamış ve kredi kartı almamış müşteriler yararlanabilmekte iken, diğer müşteriler için kampanyadan yararlanma olanağı bulunmamaktadır.

Minimum Net 5 Bin Türk Lirası Gelir Mecburi!

Citibank’ın yeni ihtiyaç kredisi kampanyası koşullarından yararlanmak isteyen müşteriler için banka aylık minimum net 5 bin Türk Liralık gelir belgesi ibraz edilmesini zorunlu tutmuştur. Banka ihtiyaç kredisi kampanyası uyarınca müşteriden kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kampanya kapsamındaki kredi tahsis ücreti kullanılan kredi miktarının yüzde 4’ü kadardır. Yani söz konusu kampanya koşullarından yararlanarak 5 bin Türk Lirası kredi kullanan bir müşteri 200 Türk Lirası kredi tahsis ücreti (dosya masrafı) ödemek durumundadır.

Citibank’ın yeni ihtiyaç kredisi kampanyası bir örnekle açıklanacak olursa; bankadan kampanya uyarınca 10 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir müşteri 60 ay vadede geri ödeme sözü ile kullandığı kredi miktarına aylık yüzde 1,09 faiz uygulanacaktır. Müşteri kampanya koşullarından yararlanarak 10 bin Türk Lirası olarak kullandığı krediyi aylık takribi 262 Türk Liralık taksitlerle geri ödeyecektir. Banka kullanılan kredi miktarının yüzde 4’ü olan 400 Türk Lirası’nı kredi tahsis ücreti olarak müşteriden tahsil edecektir.

Kampanya dahilinde kullanılan 10 bin Türk Lirası kredinin müşteriye aylık maliyet oranı takribi yüzde 1,62 olacaktır. Kullanılan kredinin müşteriye olan yıllık maliyet oranı yüzde 19,44 civarındadır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın