Şekerbank Borç Transferi Kredisi

0

Şekerbank borç transferi kredisi kampanyası ile müşterilerine kredi sağlayarak borçlarını tek elden ödemelerinde yardımcı oluyor. Birkaç bankadan çeşitli ihtiyaçları için kredi kullanan müşteriler, bir müddet sonra kredi geri ödemelerinde zorlanmaya başlamaktalardır. Şekerbank müşterilerini bu zorluktan kurtarmak için borç transferi kredisi ile likidite sağlamaktadır.

Borç transferi kredisi kampanyası dahilinde uygulanan faiz oranı aylık yüzde 1,47’dir. Şekerbank’ın kredi kampanyası uyarınca banka minimum 1.000 Türk Lirası maksimum ise 100 bin Türk Lirası likidite sağlamaktadır. Kampanya uyarınca kullanılan kredi 3 ila 48 ay arasındaki vadelerde ödenebilmektedir.

Dosya Masrafı binde 5!

Şekerbank borç transferi kredisi kampanyası dahilinde müşteriden kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Dosya masrafı olarak bilinen kredi tahsis ücreti sağlanılan finansmanın yüzde 0,5’i (binde 5’i) oranındadır. Ayrıca müşterinin borç transferi kredisi kampanyası kapsamında hayat sigortası yaptırması zorunlu tutulmuştur. Hayat sigortası poliçe prim ücreti, kredi kullanan müşterinin yaşına ve kullanılan kredi miktarına bağlı olmak üzere farklılık arz etmektedir. Hayat sigortası poliçe prim ücreti en başta tek seferde müşteriden tahsil edilecek olup, kredi vadesi boyunca hayat sigortası her yıl yenilenmek durumundadır.

Şekerbank borç transferi kampanyası kapsamında kredi kullanımı bir örnekle açıklanacak olursa; 50 bin Türk Lirası miktarında kullanılan bir kredi, 48 ay vadede geri ödeme sözü ile aylık yaklaşık bin 553 Türk Lirası civarında taksitlerle geri ödenecektir. 48 ay vade sonunda 50 bin Türk Lirası olarak kullanılan kredi 74 bin 535 Türk Lirası civarında ödenmiş olacaktır. Kullanılan kredi miktarına göre banka kredi tahsis ücreti olarak 250 Türk Lirası tahsil edecektir.

Daha kısa vadede kredi ödemelerini tamamlamak isteyen müşteriler, örneğin 24 ayda taksitlerini bitirmek isteyenler, aylık 2 bin 574 Türk Lirası taksit ödeyerek kısa zamanda kredi borçlarından kurtulabilmektelerdir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın