Ana SayfaKredilerBurgan Bank Esnafa Proje Finansmanı Desteği Sunuyor

Burgan Bank Esnafa Proje Finansmanı Desteği Sunuyor

-

Burgan Bank, işlerini büyütmek isteyen ticaret erbaplarına likidite olanağı sunuyor. Söz konusu finansmandan yararlanmak isteyen müşterilerin, krediyi kullanmak üzere bir proje sunmaları gerekmektedir.

Banka, müşterilerine sundukları proje üzerinden değerlendirme yaparak kredi limiti ve geri ödeme vadesi belirlemektedir. Müşteriye verilecek kredinin faiz oranı da, müşterinin ve şirketinin kredi puanına göre tayin edilmektedir.

Analiz Sürecinde Kredi Kararı Verilmektedir!

Burgan Bank müşterisinin sunduğu proje için vereceği finansman desteğinin yine aynı projeden elde edilecek gelir ile geri ödenmesini istemektedir. Geri ödeme kaynağı büyük ölçüde projeden gelecek gelir ile yapılacak olursa, banka bu konuda ikna edilebilirse kredibilite oranı yükselmektedir.

Özellikle orta ve uzun vadeli nakit kredi taleplerinde banka tarafından projenin geleceği itina ile incelenmekte ve analiz edilmektedir. Gayrimenkul, altyapı inşaatı, turizm ve enerji sektörleri Burgan Bank’ın öncelikli olarak kredilendirme sağladığı sektörlerdendir.

Burgan Bank proje finansman desteği kapsamında sadece projelere likidite sunmuyor. Aynı zamanda banka, sektörel birleşme ve satın almalar için yahut varlık alımları için de kredi olanağı sunmaktadır.

Burgan Bank kredi için karar vermeden önce talepleri tek tek ve titizlikle analiz etmektedir. Müşterilerin, “Proje Finansmanı” taleplerinin değerlendirilmesi sürecinde banka tarafından “proje fizibilite raporları” incelenmektedir. Bu kapsamda sektörel ve finansal analiz çalışmaları senaryo analizleri ile birlikte yapılmakta ve müşteri talebi en ince ayrıntısına kadar irdelenerek değerlendirilmektedir.

Burgan Bank; en kötü senaryoda dahi kendisini amorti edebilecek, bu yönde stratejileri bulunan ve ayakları yere sağlam basan projelere öncelik vermektedir. Müşterinin projesi onaylandıktan sonra kendisine projesi kapsamında verilebilecek nakit desteğinin meblağı ve vadesi bildirilmektedir. Söz konusu şartlar ve önerilen faiz oranı müşteri tarafından kabul görürse kredi kullandırılarak süreç tamamlanmaktadır. Müşterinin kredi talebinden sözleşme imzalamadıkça istediği aşamada geri çekilme hakkı mevcuttur.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler