Ana SayfaEkonomiCumhurbaşkanı Erdoğan: Bankalar Faizleri Makul Seviyeye Çekmeli!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bankalar Faizleri Makul Seviyeye Çekmeli!

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bankaları bir kez daha uyardı. Önce Merkez Bankası’na ardından da tüm bankacılık sektörüne uyarılarda bulunan Cumhurbaşkanı; faizler makul seviyeye çekilmezse devlet tarafından acı reçete uygulanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin hali hazırda dünyadaki en yüksek reel faizi ödeyen ülkelerden biri olduğunu ve bu durumun kabul edilmesinin mümkün olmadığını bildirdi. Merkez Bankası’nı da yıllarca bu yüzden eleştirdiğini belirten Cumhurbaşkanı, halktan oyu kendisinin istediğini, sorumluluğun kendisinde olduğunu ancak Merkez Bankası’nın bürokratları ile yetki paylaşmak durumunda kaldığını belirtti. Merkez Bankası’nın bağımsızlığını kabul ettiğini ancak bu durumun, kendisinin Merkez Bankası’nı eleştirmesine engel teşkil etmediğini ifade etti.

Bankalar Faizleri Makul Seviyeye Çekmezse Acı Reçete Uygulanır!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; bankacılık sektörünü faizleri makul seviyelere çekmeye çağırarak, faizlerin seviyesinin halen çok yüksek olduğunun altını çizdi. Yüksek faizle istihdamı artırmanın mümkün olmadığını belirten Cumhurbaşkanı; işsizliğin yüzde 11’e gelmesinde bu durumun büyük payı olduğunu söyledi.

Yatırım ve üretim olmadıkça istihdamın olamayacağını belirten Erdoğan; bunlar gerçekleşmedikçe dünya ile rekabet edilme şansının da olmadığını ifade etti. Yatırımların yapılması için özel sektör temsilcilerine kredi desteği verilmesi gerektiğinin önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı, bankacılık sektörünün bu konuda istekli davranmadığını ve paradan para kazanmaya çalıştığını belirtti.

Bankacılık sektörünün söz konusu faizleri bu seviyelerde tutmaya devam etmesi durumunda girişimcilerin yatırım yapmak adına iştahlı ve hevesli olamayacağını ve bu durumun ceremesini de milletçe çekeceğimizi söyleyen Erdoğan; milletin isyan etme noktasına geldiğinde ise sert tedbirler alınacağını vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; milletin isyan etme noktasına gelmesi durumunda, milletin temsilcileri olan kendilerinin “acı reçeteyi” devreye sokmak durumunda olacaklarını ifade ederek bankacılık sektörünü sert bir dille uyardı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,389BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler