Ana SayfaEkonomiEnerji Bakanı’ndan Yeni Müzakere Dönemi Açıklaması

Enerji Bakanı’ndan Yeni Müzakere Dönemi Açıklaması

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

26 Kasım tarihine kadar devam edecek olan 7. Türkiye Enerji Zirvesi, bugün Adana’da başladı. Enerji sektörü genelinde önemli temsilcilerin katıldığı zirvede, Bakan Albayrak, önemli açıklamalarda bulundu. Öte yandan 7. Türkiye Enerji Zirvesi içeriğinde Doğu Akdeniz enerji jeopolitiği ve Kıbrıs enerji sektörüne ilişkin gelişmelerin değerlendirileceği de öğrenildi.

Zirvenin ilk gününe katılım sağlayanların arasında yer alan Bakan Albayrak, yaptığı açıklamalarda Doğu Akdeniz gazı ile ilgili olarak müzakere dönemine girildiğini ifade etti. Ayrıca 2017 Ocak ayına ilişkin açıklamalarda da bulunan Albayrak, Ocak ayında doğalgaz depolama ile ilgili müjdeli bir haberi paylaşacaklarının sinyalini verdi.

Açıklamaları esnasında Shangay İşbirliği Örgütü’ne de değinen Albayrak, dünyada en sağlam örgüt olduğunun altını çizerek Hindistan ve Pakistan katılımları ile de dünyanın en büyük ülkeleri olacağını söyledi.

Doğalgaz Depolama İle İlgili Bir Müjde Var

Doğalgaz depolama ile ilgili bir müjdenin hazırlığını yaptıklarını belirten Enerji Bakanı Albayrak, bu anlamda yeni bir adım atılacağını ifade etti. Bununla ilgili olarak özel sektörü desteklediklerini ifade eden Albayrak, tek şartlarının piyasa döngüsünü kendi aleyhlerine bozmamak olduğunu da vurguladı.

BOTAŞ’ın yeniden yapılanması ile ilgili konuşan Albayrak, sadece BOTAŞ için değil diğer kritik kurumların tamamının yeniden yapılanması gerektiğini dile getirdi. Öte yandan bu yapılanmanın sadece yönetsel anlamda gerçekleşmemesi gerektiğini, bölgesel olarak da bir yapılanma gerektiğini vurguladı. Albayrak, madencilik ile ilgili olarak da önümüzdeki günlerde yoğun bir gündem yaşanacağını söyledi. Türkiye’nin yenilenebilir ve yerli enerji ile ilgili yeni bir döneme gireceğini ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.