Ana SayfaEkonomiEnerji Bakanı’ndan Yeni Müzakere Dönemi Açıklaması

Enerji Bakanı’ndan Yeni Müzakere Dönemi Açıklaması
E

-

26 Kasım tarihine kadar devam edecek olan 7. Türkiye Enerji Zirvesi, bugün Adana’da başladı. Enerji sektörü genelinde önemli temsilcilerin katıldığı zirvede, Bakan Albayrak, önemli açıklamalarda bulundu. Öte yandan 7. Türkiye Enerji Zirvesi içeriğinde Doğu Akdeniz enerji jeopolitiği ve Kıbrıs enerji sektörüne ilişkin gelişmelerin değerlendirileceği de öğrenildi.

Zirvenin ilk gününe katılım sağlayanların arasında yer alan Bakan Albayrak, yaptığı açıklamalarda Doğu Akdeniz gazı ile ilgili olarak müzakere dönemine girildiğini ifade etti. Ayrıca 2017 Ocak ayına ilişkin açıklamalarda da bulunan Albayrak, Ocak ayında doğalgaz depolama ile ilgili müjdeli bir haberi paylaşacaklarının sinyalini verdi.

Açıklamaları esnasında Shangay İşbirliği Örgütü’ne de değinen Albayrak, dünyada en sağlam örgüt olduğunun altını çizerek Hindistan ve Pakistan katılımları ile de dünyanın en büyük ülkeleri olacağını söyledi.

Doğalgaz Depolama İle İlgili Bir Müjde Var

Doğalgaz depolama ile ilgili bir müjdenin hazırlığını yaptıklarını belirten Enerji Bakanı Albayrak, bu anlamda yeni bir adım atılacağını ifade etti. Bununla ilgili olarak özel sektörü desteklediklerini ifade eden Albayrak, tek şartlarının piyasa döngüsünü kendi aleyhlerine bozmamak olduğunu da vurguladı.

BOTAŞ’ın yeniden yapılanması ile ilgili konuşan Albayrak, sadece BOTAŞ için değil diğer kritik kurumların tamamının yeniden yapılanması gerektiğini dile getirdi. Öte yandan bu yapılanmanın sadece yönetsel anlamda gerçekleşmemesi gerektiğini, bölgesel olarak da bir yapılanma gerektiğini vurguladı. Albayrak, madencilik ile ilgili olarak da önümüzdeki günlerde yoğun bir gündem yaşanacağını söyledi. Türkiye’nin yenilenebilir ve yerli enerji ile ilgili yeni bir döneme gireceğini ifade etti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol