Ana SayfaGündem25 Kasım Cuma Günü Okullar Tatil mi?

25 Kasım Cuma Günü Okullar Tatil mi?
2

-

23-24 Kasım TEOG sınavları nedeniyle iki gün okullar tatil edildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen TEOG sınavı 1. dönem sonrası okul cuma günü de tatil edilecek mi? En çok merak edilen konular arasında olmayı başardı. 

25 Kasım Cuma Günü Okullar Açık mı?

23-24 Kasım günleri yapılan TEOG sınavı nedeniyle okulların tatil olması, ‘Cuma günü de okullar tatil mi?’ sorusunu akıllara getirdi. Okulların cuma günü tatil olmadığı ve öğrencilerin derslerine kaldıkları yerden devam edecekleri bildirildi. 

TEOG sınavı nedeniyle okulların iki gün tatil olması, velilerin ve öğrencilerin kafasını karıştırdı. Buna göre ‘Cuma günü okullar tatil mi?’ sorusunun yanıtını Milli Eğitim Bakanlığı verdi. MEB yapmış olduğu açıklamada, 25 Kasım cuma günü okulların açık olacağı belirtildi. Sadece ortaokulları kapsayan TEOG tatili nedeniyle, ortaokullarla aynı bahçeyi kullanan ilk okullara da okul tatil edildi. 

TEOG Sınavı Kaç Dakika

Türkiye genelinde yapılan TEOG sınavına katılım oldukça fazla oldu. 1 milyon 190 bin 826 öğrencinin katılım gösterdiği 1. dönem sınavında, her ders için 40 dakika verildi. TEOG sınavına 23-24 Kasım 2016 tarihinde girmeyen öğrenciler mazeret sınavlarına 17-18 Aralık 2016 tarihinde olacak. 23 Kasım tarihinde Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi olmak üzere sınava girdiler. 26-27 Nisan 2017 tarihinde ise Fen ve Teknoloji sınavı, Yabancı Dil, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 2. dönem sınavına girecekler. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol