Ana SayfaGündemTEOG İkinci Gün Oturumunu Uzmanlar Yorumladı

TEOG İkinci Gün Oturumunu Uzmanlar Yorumladı

-

8’inci sınıf öğrencilerinin iyi bir liseye girebilmek için katıldığı ve iki gün süren TEOG ortak sınavları bugün sona erdi. Uzmanlar sınav sorularını değerlendirerek yorumlarda bulundular. İkinci yapılan fen bilimleri, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavlarını değerlendiren uzmanlara göre, testlerde genel olarak bilgi ve yorum gücü ölçen sorular çıktı. Uzmanlara göre okuduğunu anlayan ve yorumlayan öğrencilerin başarılı olacağı ifade edildi.

Yorum Yapabilen Başarılı Olacak

İyi bir liseye girmek için ter döken öğrenciler TEOG sınavı için sorulara cevap verdiler. 1 milyon 190 bin 826 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen TEOG sınavının birinci dönemi tamamlandı. Soruları yorumlayan uzmanlara göre, bilgi ve yorumu ölçen soruların olduğunu belirttiler. Okuduğunu analiz edip doğru yorumlayan öğrencilerin sınavda başarılı olabilecekleri belirtildi. 

Uzmanlara Göre TEOG Yorumları

Fen bilgisi net ve açık sorulardan oluştuğunu, kazanımlara ve müfredata uygun olduğu belirtildi. Bilgi eksikliği olmayan öğrencilerin soruları kolayca yanıtlayabilecekleri belirtildi. İngilizce okuduğunu anlama sorularına ağırlık verilmiş olması, resim yorumlamaya dayalı, kelime bilgisi ve dilbisi yapılarını ölçmeye dayalı soruların yer aldığı ifade edildi. Genel olarak bakıldığı zaman, sorularda müfredat dışı soruların olmaması, dikkatli yapıldığı zaman sorulara doğru cevap verilecebileceği, yoruma ve analize dayalı soruların olduğu, bilimsel düşünmeye teşvik eden nitelikte sorular sorulduğu bildirildi. 

TEOG sınavında sorulan soruların genel anlamda analiz yapabilen ve okuduğunu yorumlayan öğrencilerin mutlaka başarılı olacakları bildirildi. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük bilginin yanında dikkatin de önemini isteyen soruların varlığı dikkat çekti. Selanik şehrinin özellikleri, Ulusal Egemenlik kavramları ile ilgili sorular, önceki yıllara göre benzerlik taşıdığı ifade edildi. Soruların tamamı MEB kazanımlarına ve müfredata uygun olduğu uzmanlar tarafından belirtildi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler