Ana SayfaEkonomiİzmir’de Konut Fiyatları Patladı: İşte En Çok Değerlenecek Bölgeler!

İzmir’de Konut Fiyatları Patladı: İşte En Çok Değerlenecek Bölgeler!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Ülkemizin en büyük 3. kenti konumunda olan İzmir, son yıllarda arsa ve konut piyasasındaki hareketlilik ile dikkat çekiyor. Özellikle son 5 yılda arsa fiyatlarında yüzde 30, konut fiyatlarında ise yüzde 50’ye varan oranlarda artış gözlemlendi.

  Ege’nin incisi İzmir hala göç almaya devam ediyor. Göç dalgası konut ihtiyacını her daim diri tutarken fiyatlarında tırmanmasına neden oluyor. Yeni projelerin “lüks” statüsünde olması da fiyatları artıran bir diğer husus. İzmir’in genelinde fiyatlar artış göstermekle birlikte; Bornova, Bayraklı ve Mavişehir en çok artış gösteren bölgelerde başı çekiyor.

  Bornova, Bayraklı ve Mavişehir’de Konut Fiyatları Daha da Artacak!

  5 yıl öncesine kadar yeni projelerde metrekare fiyatı 2 bin 500 Türk Lirası olan Mavişehir’de şimdilerde metrekare fiyatları 5 bin Türk Lirası’nı geride bırakmış durumda. İnşaat sektörünün yeni projelerde geniş sosyal olanaklar sunması da söz konusu artış da etkili oldu. Kıyı şeridine paralel uzanan yeni projeler; hem alıcısını cezbediyor hem de fiyatları yukarıya taşıyor. Yakın gelecekte söz konusu fiyatların daha da artmasına kesin gözüyle bakılıyor; zira bölgede talep, arzın üzerinde.

  Bayraklı’da da durum Mavişehir’den farksız.  Yakın geçmişte metrekare fiyatlarının 6 bin ila 8 bin Türk Lirası aralığında olduğu Bayraklı; yeni metro projesi ile uçuşa geçti. Hali hazırda konut metrekare fiyatları 9 bin ila 10 bin Türk Lirası düzeyine çıkmış durumda. Bayraklı’da devam eden projelerin tamamlanması ile bu fiyatların da yakın gelecekte geride bırakılacağı düşünülüyor.

  Bornova’da zaten son yıllarda 2 bin Türk Lirası’ndan 3 bin Türk Lirası seviyesine kadar çıkan konut metrekare fiyatları; Ege Üniversitesi – Evka 3 metro hattının 1 kilometre derin tünelle Bornova merkeze bağlanma planı ile, daha da yükselecek. Yakın gelecekte Bornova’da konut fiyatlarının katlanması bekleniyor.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,238TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

  Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...

  QNB Finansbank 45 İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alacak!

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

  Asgari Ücret Zammında 4 Farklı Senaryo!

  Asgari ücret zammıyla alakalı olarak bütün gözler 5 Haziran’a TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon...

  TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

  Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

  TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

  TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...