Halkbank’tan Dosya Masrafız “Dost Konut Borç Kapama (Transferi) Kredisi”

0

Türkiye’nin devlet bankalarından olan Halkbank, uygun faiz oranlı ve vade seçenekli kampanyaları ile müşterilerine finansal destek sağlayarak müşterilerini mutlu ediyor. Müşterinin her türlü ihtiyacı için finansman sağlamaya çalışan banka, borç transferi kredisi ile de müşterilerini yüksek faizli kredi ödemekten kurtarıyor.

Halkbank “Dost Konut Kredisi” (borç transferi ve kapama) kampanyası ile başka bankalardan kullanılmış konut kredilerini uygun faiz ve uzun vade seçenekleri ile transfer etme imkanı veriyor.

180 Aya Kadar Vade Olanağı: Üstelik Dosya Masrafsız!

Halkbank’ın Dost Konut Kredisi kampanyası kapsamında uyguladığı faiz oranları aylık yüzde 1,09 ile 1,11’dir. Vade süresine göre değişen faiz oranları 120 ay vadede kullanılmış bir kredi için aylık yüzde 1,09; 180 ay vadede kredi geri ödemelerini tamamlamak isteyen müşteriler için aylık yüzde 1,11’dir. Dost Konut Kredisi kampanyası kapsamında müşteri masrafsız kredi kullanmaktadır yani banka kampanyası uyarınca kredi tahsil ücreti talep etmemektedir.

Kampanya uyarınca müşteriden ipotek tesis ücreti, ekspertiz ücreti talep edilmekte olup; müşterinin konut sigortası, hayat sigortası, zorunlu deprem sigortası yaptırması zorunlu tutulmuştur. Halkbank’ın söz konusu kampanyası dahilinde başka bir bankadaki konut kredisini Halkbank’a transfer eden bir müşterinin 100 bin Türk Lirası kredi kullanıldığı varsayılsın. Müşteri 120 ay vade ile kredi geri ödemelerini tamamlamak istiyorsa aylık yüzde 1,09 faiz oranı uygulanacaktır. Kampanya dahilinde kullanılan kredinin müşteriye yıllık maliyet oranı yüzde 14,1251 olacaktır.

Müşteri sağladığı finansmanı 180 ay vadede ödemeyi planlıyorsa aylık uygulanacak faiz oranı yüzde 1,11’dir. 180 ay vadede ödemenin müşteriye toplam yıllık maliyet oranı da 14,3420 olacaktır. Her iki seçenek için de ödenecek olan masraflar yani ipotek tesis ücreti ve ekspertiz ücreti toplamda 805,76 Türk Lirası olacaktır. Kampanya dahilinde kullanılan kredi için dosya masrafı talep edilmemektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın