Ziraat Bankası Kanatlı Sektörü Kredileri

0

Ziraat Bankası bir yandan bireysel müşterilerine; konut yahut taşıt alımı veya ihtiyaçlarını gidermeleri için kredi desteği sunarken, bir yandan da kuruluş amacı olan “yerel üreticiyi desteklemek” misyonundan da vazgeçmiyor. Bu kapsamda kanatlı hayvan yetiştiricilerine banka tarafından kredi desteği sağlanıyor.

Hayvancılık kredilerinde müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt veren Ziraat Bankası; tavuk, kaz, ördek gibi kanatlı yetiştiriciliğinde finansman sağlamaya devam ediyor.

Hayvan Sayısına Göre Kredi!

Ziraat Bankası “Kanatlı Sektörü Kredileri” kampanyası koşullarından yararlanabilmek için müşterinin bir dönemde; minimum 10 bin adet etlik piliç; en az 7 bin 500 yumurta tavuğu; minimum 2 bin 500 kaz, ördek ya da bıldırcın ve minimum 50 adet deve kuşu yetiştiriciliği yapması yahut yapacak olması gerekmektedir.

Banka kampanya kapsamında müşteriye yatırım ve işletme kredileri sağlamaktadır. Yatırım kredileri ile kümes yapımı ve tadilatları, gübre işleme ve yumurta işleme tesisi yapımı, yumurta tasnif, paketleme ünitesi yapımı ve tadilatları için finansman sağlanabilmektedir. Ayrıca yenilenebilir enerji kaynakları ile kendi enerjisini üretmek isteyen müşterilere gerekli olan alet, ekipman alımı ve tesis yapımı için kredi verilebilmesi; et tavuğu yetiştiriciliğinde minimum 100 bin adet, yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde minimum 250 bin adet kapasite ile faaliyet gösterilmesine bağlıdır.

Kampanya dahilinde bio güvenlik önlemleri ve diğer yatırım masrafları için finansman desteği sağlamaktadır. Ziraat Bankası Kanatlı Sektörü Kredileri kapsamında işletme kredileri de sağlamaktadır. İşletme kredileri arasında ruhsatlı kanatlı üretim işletmelerinden yapılan ticari alımlara finansman sağlanmaktadır. Ruhsatlı kanatlı üretim işletmelerinden alınanlara örnek olarak ticari civciv ve yarka verilebilir.

Ziraat Bankası; kampanya uyarınca yem alımlarına da finansman sağlamaktadır. Farklı işletme giderleri için gereken nakit desteği de bankanın söz konusu kampanyası dahilinde temin edilebilmektedir. Ziraat Bankası Kanatlı Sektörü Kredileri kampanyası kapsamında uygulanan faiz oranları, vade seçenekleri ve kullanılabilecek azami miktar banka şubelerine gidilerek öğrenilebilmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın