Halkbank’tan Masrafsız Kentsel Dönüşüm Kredisi: Devlet Destekli!

0

Halkbank afet riski olan bölgelerde yapılan ve yapılacak olan yenilenmelere destek sunuyor. Eviniz afet riski olan bölgelerde ise Halkbank’ın sizlere sunduğu uygun faiz oranlı krediden faydalanıp daha güvenli bir yerden konut edinebilirsiniz. “Kentsel Dönüşüm Kredisi” kampanyası ile Halkbank, uzun vade seçeneği ve devlet destekli uygun faiz oranları ile müşterilerini güvenli bölgelere taşıyor.

Kentsel Dönüşüm Kanuna göre riskli yapıların güçlendirilmesi, onarılması ya da yıkılıp yeniden inşa edilmesi amaç edinilmiştir. Yapının riskli olup olmadığı Bakanlar Kurulu’nun belirttiği ya da teknik raporlarla riskli olduğu söylenen gayrimenkuller kentsel dönüşüm kapsamına alınmaktadır. Söz konusu gayrimenkul sahipleri; konutlarını onarmak yahut yeniden inşa etmek için Halkbank’ın uyguladığı kentsel dönüşüm kredisi kampanyasından yararlanabilmektedirler.

180 Aya Kadar Vade Olanağı: Üstelik Masrafsız ve Devlet Destekli!

Halkbank kampanya kapsamında müşterilerine geniş vade seçeneği sunmaktadır. Kampanya uyarınca kullanılan kredi 120 ila 180 ay vadelerle ödenebilmektedir. Vade süresine göre faiz oranları da değişkenlik göstermektedir. Bankanın kentsel dönüşüm kredisi kampanyası dahilinde kredi kullanan müşteriye aylık yüzde 0,80 faiz oranı uygulanmaktadır. Kentsel dönüşüm projelerini de devletin verdiği faiz desteği aylık yüzde 0,33’tür. Yani banka kullanan krediye toplamda aylık yüzde 1,13 faiz oranı uygulamakta, bu faiz oranının yüzde 0,80’i müşteri tarafından ödenmektedir.

Halkbank’ın kentsel dönüşüm kredisi kampanyası dahilinde kullanılan kredi 180 aya kadar olan vade ile ödendiği taktirde banka müşteriye aylık yüzde 0,82 faiz oranı uygulamaktadır. Devletin de yine aylık yüzde 0,33 desteği ile krediye uygulanan toplam faiz oranı aylık yüzde 1,15 olmaktadır. Kullanılan krediye uygulanan faiz oranının aylık yüzde 0,82’lik kısmından müşteri sorumludur. Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi kampanyası kapsamında müşteriden kredi tahsis ücreti almamaktadır. Yani kullanılan kentsel dönüşüm kredisi için masraf ödenmemektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın