Ana SayfaGündemMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: 300 bine Yakın Derslik Yapıldı!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: 300 bine Yakın Derslik Yapıldı!
M

-

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Eğitime ayrılan kaynak ile okul ve derslik yaptık. Bizim dönemimizde 300 bine yakın derslik yapıldı.” dedi. 

Bakan Yılmaz Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile Malatya’ nın Yeşilyurt İlçesindeki Vali Galip Demirel Ortaokulu‘nun açılışına katıldı. Bakan İsmet Yılmaz yaptığı konuşmada, okulun kent için hayırlı olmasını ifade ederken, emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Eğitim ve öğretim döneminin öğrencilere ve öğretmenlere hayırlı olmasını dileyerek, okula ismi verilen Galip Demirel’in ayrı bir anlam ve önem taşıdığını şu sözlerle ifade etti: “Okula adı verilen Galip Demirel bizim aile dostumuz, ağabeyim, her zaman eksikliğini hissettiğimiz kadim dost, yeri doldurulamaz ak sakallıydı. Allah mekanını cennet eylesin. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır. Galip ağabeyin, Ülkesine, Milletine büyük hizmetleri oldu. İsmi her zaman yaşayacak.”

Öğretmen Sayısını Artırdık

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitim alanındaki çalışmalar hakkında bilgiler verdi. “Eğitimin en temel unsuru öğretmendir ve öğretmenlerin sayısını arttırdık. Kitabınız ve okulunuz olmasın ama, öğretmeniniz olsun. Bu nedenle en büyük yatırımı öğretmene yaptık desek yeridir. Buna göre bu yıl 50 bin öğretmen ataması yaptık.” dedi. 

Okullarda teknolojik donanımıda arttırdıklartını belirten Bakan Yılmaz, “Fatih projesiyle Edirne’ den Ardahan’a kadar öğrencilerimize 1 milyon 132 binden fazla tablet bilgisayar dağıttık. Öğretmenlere 305 bin tablet bilgisayar dağıttık.” dedi. Ayrıca zorunlu eğitim süresini 8 yıldan 12 yıla çıkardıklarını belirten Bakan Yılmaz, ihtiyaç sahibi olan ailelere, şartlı eğitim kapsamında yardımda bulunduklarını ifade etti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol