Ana SayfaGündem'Proje Okulu' Tanımına Düzenleme

‘Proje Okulu’ Tanımına Düzenleme
&

-

Milli Eğitim Bakanlığı‘nca proje okullarının tanımında değişime gidildi. “Bakan onayı ile proje okulu seçilen eğitim kurumları” olarak değişime gidildi. İlkokul, ortaokul, ortaöğretim kurumları ile mesleki ve teknik eğitim merkezleri ve imam hatip ortaokulu müdür yardımcılığı norm kadro sayıları yenilendi. 

Düzenlenen yönetmeliğe göre “proje okulları” tanımı değişti. ” Ulusal projeler ile uluslararası ikili ya da çok taraflı olarak yapılan anlaşmaveya protokollere göre proje uygulaması yapılan eğitim kurumları” olarak ifade edilen “proje okulu tanımı”, ” Bakan onayı ile proje okulu seçilen eğitim kurumları” olarak düzenlendi.

Buna göre ilkokul, ortaokul, ortaöğretim kurumları ile mesleki ve teknik eğitim merkezleri ve imam hatip ortaokulu müdür yardımcılığı norm kadro sayıları da okulların öğrenci sayılarına göre düzenlendi. 

Norm Kadro Sayılarında Değişiklik

Ortaokul ve imam hatip ortaokulu müdür yardımcılığı norm kadrosu öğrenci sayısı bin 501 ile 2 bin 1′ e kadar 4, 2 bin 1 ve daha fazla olan okullara ise 5 şeklinde karar verildi. Ayrıca her türlü kademede orta ve ağır düzeyde zihinsel engelliler ve otistikler için verilen norm kadrolar, anaokulu ve ana sınıflarına verilmeyecek. 

Ayrıca değişikliğe konu olan eğitim kurumlarının norm kadro sayıları her yıl ekim ayında belirlenecektir. Sadece Bakanlık gerekli gördüğü zamanlarda norm kadrolarında yenilik yapılacaktır. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol