Vakıf Katılım Sıfır Kilometre Taşıt Finansmanı

0

Katılım Bankacılığı sektörünün yeni aktörlerinden Vakıf Katılım, finansman seçeneklerini çeşitlendirmeye devam ediyor. Araç almak isteyen vatandaşlara da likidite olanağı sunan Vakıf Katılım Bankası, sıfır kilometre taşıt almak isteyenler için avantajlı kâr oranları sunuyor.

Faizsiz bankacılık hizmeti almak isteyen vatandaşların önemli tercih noktalarından biri konumunda olan Vakıf Katılım Bankası; taşıt edinmek isteyen ancak bunun için gerekli maddi olanağa sahip olmayan vatandaşlar için “taşıt finansmanı” desteği veriyor. 

Azami Vade 48 Ay!

Vakıf Katılım Bankası, sıfır kilometre taşıt almak isteyen vatandaşlar için azami 48 aya kadar finansman olanağı sunmaktadır. Banka, müşterinin tercih ettiği vadeye göre farklı kâr payı oranları belirlemiştir.

24 ay vadeye kadar finansman edinmek isteyen müşteriler; aylık yüzde 1,28 kâr oranı ile likidite kullanabileceklerdir. 25- 36 ay aralığında vade tercih ederek bankadan nakit desteği sağlamak isteyen müşteriler için aylık yüzde 1,30 oranında kâr payı belirlenmiştir. Vakıf Katılım Bankası’ndan 37- 48 ay vade diliminde finansman kullanarak otomobil almak isteyen müşteriler, aylık yüzde 1,32 kâr oranına tabi olacaklardır.

Vakıf Katılım Bankası, sıfır kilometre araç almak isteyen müşterilerine nakit desteği sağlamak için alınacak aracın fatura değerini baz almaktadır. Müşteri, satın almak istediği aracın değerine göre finansman edinebilmektedir.

Vakıf Katılım Bankası’ndan finansman desteği alarak taşıt almak isteyen müşterilerden banka tarafından finansman tahsis ücreti tahsil edilmektedir. Seçilen vade dilimine ve kâr payı oranına bakılmaksızın finansman tahsis ücreti olarak müşterilere binde beş oranında masraf yansıtılmaktadır. Bankadan 50 bin Türk Lirası likidite edinmek isteyen müşteriler, finansman tahsis ücreti olarak bankaya 250 Türk Lirası ödemek durumundadır. Bu ücrete bir de BSMV dahil edildiğinde müşteriye yansıtılacak olan dosya masrafı 255 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın