Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansmanı Kâr Oranlarını İndirdi!

0

Türkiye Finans Katılım Bankası “Konut finansmanı kampanyası” uyarınca müşterilerine sunduğu kâr oranlarını düşürdü. Banka en kısa vade seçeneği olan 12 aya kadar olan vadelerde kâr oranlarını 0,89 seviyesine zaten daha önce çekmişti. Ancak ev alımı maliyetli bir süreç olduğu için, kısa vadeli finansman olanakları genelde müşterilere kafi gelmiyordu. Bunu dikkate alan banka, uzun vadelerdeki kâr oranlarını da aşağı yönlü revize etti.

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından 120 aya kadar bütün vade seçeneklerinde kâr payı oranlarında indirime gidildi. Ödeme seçenekleri ise müşteriler tarafından kendilerine uygun şekilde düzenlenebilmektedir.

En Yüksek Oran 1,02’ye İndirildi!

Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı kampanyası dahilinde müşterilerine 12 aydan 120 aya varan vade imkanı tanımaktadır. Türkiye Finans Katılım Bankası müşterilerine sunduğu kâr paylı oranlarında uzayan vadelerde de indirime gitmiştir.

Türkiye Finans Katılım Bankası 12 ay vadeye kadar olan aylık yüzde 0,89 olarak tayin ettiği kâr oranlarını 24 aya kadar uzatarak “en düşük” orandan finansman edinmek isteyen müşterileri için vade dilimini genişletmiş oldu.

Daha önce finansmanın geri ödeme vadesinin 25 ay ile 60 ay arasında seçilmesi durumunda banka tarafından kâr oranı aylık yüzde 0,97 olarak tayin edilmişti; banka son yaptığı indirimle 25 aydan 5 yıla kadar olan likidite edinimlerinde kâr oranını aylık yüzde 0,93 seviyesine indirdi.

Türkiye Finans Katılım Bankası çektiği finansmanı 61 aydan 120 aya kadar vade süresinde ödemek isteyen müşterilerine indirimden önce aylık yüzde 1,09 oranında faiz tatbik etmekteydi. Bahse konu indirimin ardından en uzun vadede konut finansmanı kullanmak isteyen vatandaşlar için kâr oranı aylık yüzde 1,02 düzeyine indirgendi.

Bankadan konut finansmanı desteği alarak ev sahibi olmak isteyen müşteriler taksit meblağlarının artan yahut “azalan taksit” olarak şekillenmesini kendileri belirleyebilmektedirler.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın