Advert Advert Advert

TMSF Yalan Vaatte Bulunan Komisyonculara Karşı Vatandaşları Uyardı

TMSF Yalan Vaatte Bulunan Komisyonculara Karşı Vatandaşları Uyardı
TMSF Yalan Vaatte Bulunan Komisyonculara Karşı Vatandaşları Uyardı -

Kapatılan ve TMSF’ye devredilen Fetö şirketleri hakkında ortaya çıkan komisyoncuların bu şirketlerden alacakları olanlarla irtibata geçtiği ve alacaklarını kısa sürede nasıl almaları konusunda akıllarını çeldiği bildirildi. TMSF’ de bu konuda vatandaşları uyardı ve vatandaşların bu komisyonculara itibar etmemeleri gerektiğini açıkladı.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra tek tek kapatılan fetö şirketleri hakkında soruşturmalar devam ederken, kapatılan bu şirketlerle ticaret yapmış ve alacakları olan kişiler için TMSF uyarıda bulundu. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu yaptığı açıklamada kapatılan fetö şirketlerinin gayrimenkullerinin ucuz fiyata satışını sağlayabileceğini alacaklı olanların paralarını hemen tahsil edebileceğini vaat eden komisyonculara gözdağı verdi. Yapılan açıklamada fırsatı değerlendirip bahsi geçen firmalardan alacağı olan kişileri kandırma amacıyla vaatlerde bulunanların tespit edildiği bildirildi.Vatandaşların bu fırsatçılara aldanmaması ve mağdur olmaması için açıklama yapılması zarureti doğduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada, ‘TMSF kendisine devredilen fetö şirketleri için yeni yöneticilerin göreve başladıklarını ve eskilerin tamamının tasfiye edildiği bilgisini verdi. Şirketlerin yeni yöneticileri, yoğun bir şekilde şirketin zarar görmemesi için ve ticari ilişkilerin devam edebilmesi için var gücüyle çalışmaktadırlar. Devredilen her şirketin şartlar elverdiği ölçüde borçları da ödenmeye gayret ediliyor. Bu şirketlerden alacağı olanların başvuracağı makam TMSF değil o şirketin şu anki yöneticileridir. Alacakları olanlar yeni yöneticilerle irtibata geçerek mağdur durumdan en kısa zamanda kurtulacaklardır.

TMSF'nin, kanunların emrettiği şekilde satım işlemi gerçekleştirdiği ve kamu menfaati için uğraş verdiği, gerçekleştirilen satışlar için kurumun 'www.tmsf.org.tr' internet sitesinin takip edilmesi gerektiği" hatırlatıldı.

Devlete bağlı bir kurum olan TMSF’ nin, yürürlükteki kanunların emrettiği şekilde satışlar gerçekleştirdiğini ve bunu kamu yararı için yaptığını belirten açıklamada bütün satışların TMSF’ nin ana sayfasında duyurularak rekabetçi bir piyasa oluşturulacağı ve bu satışların kurumun internet sayfasında takip edilebileceği belirtildi.

 

TMSF TMSF satışları FETÖ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!