Ana SayfaGündemVakıf Katılım Bankası Konut Finansmanında Kısa Vadede Oran 0,82!

Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanında Kısa Vadede Oran 0,82!
V

-

Vakıf Katılım Bankası bir ev hayali kuranların ya da konut alarak yatırım yapmak isteyenlere finansal destek sağlıyor. Vakıf Katılım Bankası uygun kâr oranları ile Konut Finansmanı desteği sunarak müşterilerinin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. Bankanın Konut Finansmanı ile müşteri satın alacak olduğu konutun ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar finansman sağlayabilmektedir.

Konut Finansmanı dahilinde likidite sağlayan müşteri finansman geri ödemelerini 120 aya varan vadeler ile yapabilmektedir. 120 aya kadar olan vade seçenekleri müşteri özelliklerine göre değişebilmekte ve özel ödeme planları oluşturulabilmektedir. Vakıf Katılım Bankası’nın Konut Finansman ürünlerinde vade süresine göre kâr oranları farklılık arz etmektedir.

Uzayan Vadelerde Artan Oranlar!

Müşteri bankanın Konut Finansmanı kapsamında sağladığı likiditeyi 24 aya kadar olan seçeneklerde ödemek istediği taktirde uygulanacak olan kâr oranı aylık yüzde 0,82’dir. 25 ile 36 ay arasında bir vadede finansman geri ödemelerini tamamlayacak olan müşteriye aylık yüzde 0,92 kâr oranı banka tarafından uygulanacaktır.

Vakıf Katılım müşterisi sağladığı konut finansmanını 37 ile 60 ay arasındaki vadeler ile ödeyecek ise uygulanacak olan kâr oranı aylık yüzde 0,95 olacaktır. 61 ila 120 ay arasındaki vadelerle ödenecek olan finansmana ise aylık yüzde 0,99 kâr oranı uygulanacaktır. Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı kapsamında müşteriden finansman tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve ipotek tesis bedeli talep etmektedir. Finansman tahsis ücreti sağlanılan likiditenin binde 5’i kadardır. Ekspertiz ücreti konutun metrekaresine, lokasyonuna ve bankadan sağlanılan likidite miktarına bağlı olarak değişmektedir.

Vakıf Katılım Bankası’nın Konut Finansmanı kapsamında sağlanılan bir finansmana örnek verilecek olursa; 120 ay vadede geri ödeme şartı ile 100 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir müşteriye aylık yüzde 0,99 kâr oranı uygulanacaktır. Müşteri 500 Türk Lirası finansman tahsis ücreti ödeyecek olup, kullanılan likiditenin müşteriye yıllık maliyet oranı yüzde 12,84 olacaktır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol