Ana SayfaEkonomiYatalak Hasta Yakınlarını Sevindiren Gelişme: Yatak Yarasını Engelleyen Çarşaf Satışta!

Yatalak Hasta Yakınlarını Sevindiren Gelişme: Yatak Yarasını Engelleyen Çarşaf Satışta!
Y

-

Yatalak hastaların ve uzun süre yatakta kalmak zorunda olacak şekilde rahatsızlığı bulunan kişilerin en çok sıkıntı hissettikleri konuların başında, sürekli yatmalarından kaynaklı olarak vücutlarında yara açılmasıdır. Yatalak hastaların bu derdine Denizli’den çare geldi. Yatak yarasını engelleyen çarşaf Denizli’de üretildi ve bütün dünyadan yoğun talep görüyor.

Yatalak ve uzun süre yatak istirahati yapmak durumunda olan hastaların vücutlarında açılan yaralar hem hasta için büyük acı ve ızdırap konusu olurken hem de hasta yakınlarını çaresiz bırakıyor. Zira zaten bakımı meşakkatli olan yatalak hastaların bir de vücudunda yaralar açılması, onu sevenleri hem üzüyor hem de hastanın bakımını zorlaştırıyor. Bu durumu dikkate alan Denizli’li iş adamı İsa Dal medikal bir çarşaf geliştirdi.

Tüm Dünyadan Yoğun Talep Var!

Denizli’de uzun zamandır tekstil ürünleri imalatı ile ilgilenen İsa Dal, tamamen yatalak olan yahut uzun süre yatakta kalmak zorunda olan hastaların basıdan kaynaklanan yatak yaralanmalarıyla ilgili dertlerine çare olabilmek adına üniversite ile birlikte proje geliştirdiklerini ifade etti. Geliştirdikleri medikal ürünün bütün test süreçlerini başarı ile tamamlandığını ifade eden İsa Dal; bahse konu ürünün seri üretimine de başladıklarını açıkladı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tekstil Mühendisliği Ar-Ge bölümü ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirdikleri projenin TÜBİTAK tarafından da desteklendiğini belirten İsa Dal, ürettikleri çarşafın 3 yıllık uzun bir test sürecinden geçtiğini ve bütün aşamaları başarı ile tamamladığını ifade etti. Başarılı test aşamalarının sadece labaratuvar ortamlarında yapılmadığına dikkat çeken Dal; birebir hastaların da ürünü uzun süre kullandığını ve çok memnun kaldığını vurguladı.

Bütün testleri başarı ile geçen ürünlerinin seri üretimine başladıklarını belirten İsa Dal; ABD, Almanya, İngiltere, İsviçre, Avusturya, Hollanda, Fransa, İskandinav ülkelerinin tamamı, Rusya, İsrail ve Çin ile bayilik sözleşmesi imzaladıklarını belirtti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

1 adet yorum var, sen de görüşlerini yaz!

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol