KPSS Mağduru Van’a Atandı

Google Haberlere Abone Ol:

Sarı Saç Rengi Nedeniyle Sınava Alınmadı

Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik bölümünden mezun olan Çetinkaya, Adana’da 2014 KPSS sınavına alınmaması ile gündeme gelmişti. 2012 yılında mezun olan aday, 2014 yılında yapılacak olan KPSS’YE daha önceden ÖSYM sistemine kayıtlı fotoğrafı ile sınava katılmayı istemişti. Fakat o günlerde kullandığı saç rengi ile sistemde kayıtlı olan fotoğrafın saç rengi uyuşmadığı için yetkililer sınava girmesine izin vermedi. Sisteme kaydedilen sarı saçlı haline benzemeyen Pelin Derya Çetinkaya, 2014 KPSS’ye katılamadı.

ÖSYM’YE 350 Bin TL’LİK Tazminat

Sınav sonrasında çağrılan polis ekibi tarafından karakola götürülerek ifadesi alındı. Kimliğine el koyulan Çetinkaya, fotoğrafları çekildikten sonra serbest bırakıldı. Bu işlemler devam ederken öğretmen adaylarının gireceği aynı gün öğleden sonra yapılan sınav oturumuna da kimliğine el koyulduğu için katılamadı. Çetinkaya hakkında sınavda sahtecilik iddiası ile soruşturma açıldı. Soruşturma sonunda Çetinkaya’nın kimlik belgesinin sahte olmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı alındı. Çetinkaya ÖSYM’ye 350 bin liralık tazminat davası açmıştı.

2015 yılında Çetinkaya saçlarını tekrar sarıya boyatarak sınava 2015 KPSS’YE katıldı. Sınav sırasında herhangi bir sorun yaşamayan genç kız, 10 Şubat 2016’da aldığı puan ile Van’ın Tuşba ilçesine atandı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...