Kariyer KPSS Mağduru Van’a Atandı

KPSS Mağduru Van’a Atandı

Son Güncelleme:

Sarı Saç Rengi Nedeniyle Sınava Alınmadı

Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik bölümünden mezun olan Çetinkaya, Adana’da 2014 KPSS sınavına alınmaması ile gündeme gelmişti. 2012 yılında mezun olan aday, 2014 yılında yapılacak olan KPSS’YE daha önceden ÖSYM sistemine kayıtlı fotoğrafı ile sınava katılmayı istemişti. Fakat o günlerde kullandığı saç rengi ile sistemde kayıtlı olan fotoğrafın saç rengi uyuşmadığı için yetkililer sınava girmesine izin vermedi. Sisteme kaydedilen sarı saçlı haline benzemeyen Pelin Derya Çetinkaya, 2014 KPSS’ye katılamadı.

ÖSYM’YE 350 Bin TL’LİK Tazminat

Sınav sonrasında çağrılan polis ekibi tarafından karakola götürülerek ifadesi alındı. Kimliğine el koyulan Çetinkaya, fotoğrafları çekildikten sonra serbest bırakıldı. Bu işlemler devam ederken öğretmen adaylarının gireceği aynı gün öğleden sonra yapılan sınav oturumuna da kimliğine el koyulduğu için katılamadı. Çetinkaya hakkında sınavda sahtecilik iddiası ile soruşturma açıldı. Soruşturma sonunda Çetinkaya’nın kimlik belgesinin sahte olmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı alındı. Çetinkaya ÖSYM’ye 350 bin liralık tazminat davası açmıştı.

2015 yılında Çetinkaya saçlarını tekrar sarıya boyatarak sınava 2015 KPSS’YE katıldı. Sınav sırasında herhangi bir sorun yaşamayan genç kız, 10 Şubat 2016’da aldığı puan ile Van’ın Tuşba ilçesine atandı.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,147BeğenenlerBeğen
7,214TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler