Ana SayfaGündem"Dört Dörtlük Destek Eğitim Odaları" Kurulacak

“Dört Dörtlük Destek Eğitim Odaları” Kurulacak

-

Üstün zekalı olan öğrenme güçlüğü olan öğrenciler için TÜZDER, (Tüm Üstün Zekalılar Derneği) tarafından “Dört Dörtlük destek Eğitim Odaları) kurulacak. Öğrenciler bu odalarda eğitim görecek. 

Proje kapsamında ise ilerleyen ve geride kalmış olan öğrenciler haftalık ders saatlerinin yüzde 40’ında özel eğitim desteği alacaklar. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü; Kalkınma Ajansı, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi’ nin destek verdiği bu projede bu sınıflarda öğrenme güçlüğü yaşayan ve üstün zekalı olan öğrenciler eğitim görecekler. 4-14 yaş grubunda olan öğrencilere sağlanan destek eğitimi olacaktır.

Eğitim Odaları Kimlere Faydalı Olacak?

Sarıyer’ de 20 Devlet okulunda uygulanacak olan bu çalışma sırasında öğrenciler çeşitli eğitim öğretim aşamalarından geçecekler. Robot setleri, zeka oyunları ve bilim malzemeleriyle eğitim ve öğretim görecekler. Yapılan çalışma öncesi öğretmenlere hazırlık eğitimi verilecek. Eğitim sonrası uygun okullar belirlenip, laboratuvarlar kurulacak. 

Destek eğitim odasının açılmasının kanunen zorunlu olduğunu belirten TÜZDER Genel Müdürü Tunahan Coşkun ailelerin nasıl bir yol izlemesi gerektiğini açıkladı. ” Özel eğitim yönetmeliği kanununa göre zorunlu birşey, eğer sizin çocuğunuz öğrenme zorluğu yaşıyorsa, okulunuzun destek eğitim odası açtırma zorunluluğu vardır. Aileler rehberlik araştırma merkezlerinden raporlarını alarak okul müdürlerine başvuru yapabilirler. Çocuğunuzun destek eğitim odalarından faydalanması gerekiyorsa, okulun rehberlik birimi bu kararı vermiş olacak.” dedi. 

1 Milyon Bütçe

Uyguama süresinin 1 yıl olduğunu söyleyen TÜZDER Genel Müdürü Tunahan Coşkun bu uygulama süresinin maliyetinin de oldukça yüksek olduğunu ifade etti. Projenin yaklaşık 1 milyon civarında bütçesi olduğunu, “Türkiye genelinde bunun modelleme yolunda yaygın olmasını istiyoruz.” şeklinde açıklama yaptı. 

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler