Ana SayfaGündemAÖF Sınavı Soru ve Cevapları Yayınlandı!

AÖF Sınavı Soru ve Cevapları Yayınlandı!

-

Açıköğretim Sınavı hafta sonu yapılan güz sınavı soru ve cevapları yayınlandı. 26-27 Kasım 2016 tarihinde yapılan sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Değişen sınav sistemiyle Açıköğretim Fakültesi öğrencileri artık 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesiyle zorluk yaşadıklarını belirttiler. Bu sistem ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda kullanılıyor.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN konuyla ilgili açıklama yaptı. Aynı sistem artık Açıköğretim’ de okuyan öğrenciler için de uygulanacak. Rektör belirli bir standart uygulamak istediklerini belirtti. Artık 4 yalnış 1 doğruyu götürürken 0.25 puan sistemi geliyor. Yani bir soruyu yanlış yapan öğrencilerden 0.25 puan hanesinden düşülecek. 26-27 Kasım tarihlerinde yapılan güz sınavı soru ve cevapları yayınlanırken, öğrenciler sınav sonuçlarını merakla bekliyorlar. Her sene olduğu gibi, sınav soru ve cevaplarının yayınlanmasının hemen ardından 1 hafta sonra açıklanması bekleniyor. 

AÖF Final Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Açıköğretim Vize Sınavlarının ardından gerçekleşecek olan final sınavlarının tarihi 14 Ocak 2017 Cumartesi ve 15 ocak 2017 Pazar günü olarak belirlendi. Hemen arkasından gelecek olan bahar dönemi sınavı ise 15-16 Nisan 2017 Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak. Önümüzdeki yılın son finalleri ise 27-28 Mayıs 2017 tarihi olarak belirlendi. 

Derslerde yer alan içerikler Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik yapılacak olan yüzyüze dersleri Güz Dönemi yurt çapında 22 Ekim 2016 Cumartesi günü başlayacak olup, 13 Ocak 2017 Cuma Günü sona erecektir. 

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,389BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler